Wistowali o Puchar Wójta Kaczor | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wistowali o Puchar Wójta Kaczor

  Sala remizy strażackiej w Kaczorach była areną tradycyjnego otwartego turnieju par brydża sportowego o „Puchar Wójta Gminy Kaczory” w ramach Grand Prix Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego. Ceremonii otwarcia turnieju dokonał wójt gminy Kaczory, Brunon Wolski, który również uczestniczył w turnieju w parze z Jerzym Skwirowskim. Doroczny turniej w Kaczorach cieszy się zasłużonym uznaniem w brydżowym światku.

  Na starcie turnieju stanęło 26 par, które rywalizowały na dystansie 30 rozdań. Zacięta i wyrównana rywalizacja trwała do samego końca. Zwycięsko wyszli z niej Janusz Jędrzejewski w parze z Romanem Mączkowskim. Na drugim miejscu uplasowali się Kazimierz Szułdrzyński i Tomasz Pawłowski (obaj Piła), a na trzecim Tadeusz Bryła i Adam Piszczek (obaj Piła). Pozostałe miejsca w czołowej szóstce zajęli w kolejności: Cezary Kmiecik (Trzcianka) i Robert Pogorzelski (Łomnica), Jarosław Hilbrecht (Piła) i Jerzy Gurzęda (Czarnków) oraz Andrzej Małdziński (Trzcianka) i Paweł Sosnowski (Piła). Nagroda specjalna dla najlepszej pary gminy Kaczory przypadła parze Brunon Wolski – Jerzy Skwirowski.

  Przemili organizatorzy zorganizowali bufet, w którym można było nabyć kawę, herbatę oraz zimne napoje. Natomiast w przerwie turnieju zaserwowali bezpłatnie tradycyjną pyszną golonkę z kapustą. Wszyscy brydżyści już dziś umawiają się na kolejny turniej, który już za rok odbędzie się w gościnnych Kaczorach.

  Andrzej Małdziński

  wistowali_o_puchar_wojta00

  wistowali_o_puchar_wojta01