Wsparcie dla gmin na remonty dróg | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wsparcie dla gmin na remonty dróg

  Zarząd Powiatu w Pile pozytywnie zaopiniował projekty uchwał Rady Powiatu w Pile w sprawie udzielenia pomocy finansowej na 2016 rok dla gmin Wyrzysk oraz Kaczory. Pomoc będzie dotyczyć inwestycji drogowych.

  Powiat Pilski zamierza wesprzeć z budżetu planowaną do realizacji przebudowę drogi gminnej w miejscowości Bąkowo, na którą to inwestycję gmina Wyrzysk planuje pozyskać dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Powiat Pilski zamierza dofinansować tę inwestycję w wysokości 164 560 zł co stanowi 11% ogólnej wartości inwestycji, która ma kosztować ok. 1 500 000 zł.

  W przypadku gminy Kaczory Powiat Pilski zamierza wesprzeć przebudowę drogi gminnej na odcinku Morzewo – Rzadkowo. Gmina chce pozyskać dofinansowanie na jej realizację również z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wartość inwestycji szacuje się na ok. 1 300 000 zł. Obejmie ona przebudowę drogi jak i dobudowę ścieżki pieszo-rowerowej. Powiat zamierza udzielić pomocy finansowej w wysokości 131 213,33 zł co stanowi 10% całkowitych kosztów inwestycji.

  Wsparcie Powiatu Pilskiego dla gmin Wyrzysk oraz Kaczory pozwoli im na uzyskanie wyższej oceny punktowej wniosku i podniesie szans na uzyskanie dofinansowania. Ostateczną decyzję o udzieleniu pomocy finansowej podejmie Rada Powiatu w Pile.

  Agnieszka Matusiak
  Asystent Starosty Pilskiego

  wsparcie_dla_gmin01

  wsparcie_dla_gmin02