Zawody modeli latających PKML

Zawodnicy Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych w październiku wzięli udział w dwóch ważnych imprezach. Najpierw w zawodach zorganizowanych przez Aeroklub Królestwa Holandii zaliczanych do Pucharu Świata, w których to świetnie spisał się Hubert Niezborała, dwa razy wygrał klasę F1A std. (sobota i niedziela), Jakub Jaraczewski w klasie otwartej był dziewiąty (na ponad 90 zawodników), a Tymek Niezborała wśród juniorów uplasował się na czwartej pozycji. Czyli znów sukces tego młodego zawodnika, bo były  to jego pierwsze zawody tej rangi.

W niedzielę w klasie  F1A otwartej  Darek Stężalski zajął dziesiąte miejsce  latając  w dogrywkach. Gorzej poszło Tymkowi, ale  po uszkodzeniu modelu latał zapasowym.

Dwa tygodnie później nasi zawodnicy wzięli udział w Finale Pucharu Polski, który odbył się tradycyjnie w Częstochowie tym razem w fatalnych  warunkach. Wiatr wiał z prędkością do 15 m/s. Uszkodzono wiele modeli. Również nasi się tego nie ustrzegli.  Standardy wygrał Hubert Niezborała, ale po podliczeniu punktów okazało się,  że do zdobycia Pucharu Polski zabrakło 1pkt.! Trzeci był Robert Izban a czwarty Jan Katzban. W klasie otwartej do dogrywek wszedł Darek Stężalski ale, w finale był drugi, bo musiał zmienić model. Reasumując – nasi wysoko, ale bez pucharów. Zresztą cały rok pech nie opuszczał naszych. W przyszłym roku rewanż – już się zbroją i zapowiadają walkę. Z nieoficjalnych źródeł wygląda na to, że Darek Stężalski i Kuba Jaraczewski zostaną powołani do Kadry Narodowej na 2022rok, zaś Tymek Niezborała będzie reprezentował Polskę ma Mistrzostwach Świata juniorów, które odbędą się w Bułgarii. Może jest pewien niedosyt, bo jak już zdobyło się Puchary Polski i złote medale Mistrzostw Polski to ta poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko – mówi Prezes Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych, który nie mógł być na w/w imprezach ze względów zdrowotnych.

Jednak nasi zawodnicy również w tym sezonie potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki krajowej, a przecież to było najważniejsze. Z tego co wiemy pilanie mocno się zbroją na przyszły sezon. Jednak nowością jest położenie dużego nacisku na przygotowanie juniorów.

Pilski Klub Modelarzy Lotniczych

zawody_modeli1_01

zawody_modeli1_09 zawody_modeli1_02 zawody_modeli1_03 zawody_modeli1_04 zawody_modeli1_05 zawody_modeli1_06 zawody_modeli1_07 zawody_modeli1_08