Brydżyści grali w Trzciance o Puchar Burmistrza

22 listopada rozegrany został w Trzciance otwarty turniej par w brydżu sportowym o Puchar Burmistrza. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Miłośników Brydża „Dama Pik”. Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki.

Turniej zgromadził 18 par z Piły, Złotowa, Rogoźna, Czarnkowa, Jastrowia i Trzcianki. Po rozegraniu 34 rozdań zwycięzcami okazali Józef Grewling (Rogoźno) i Cezary Kmiecik (Trzcianka) z wynikiem 62,50%. Na drugim miejscu uplasowali się Roman Garski i Jarosław Hilbrecht (Piła).Trzecie miejsce zajęli Romuald Bartoszko i Wiesław Hilbrecht (Piła).

 

Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły następujące pary:
4. Sławomir Czapliński – Janusz Wygowski (Piła)
5. Piotr Solecki – Robert Włodkowski (Piła)
6. Eugeniusz Pokaczajło – Stanisław Wańkiewicz (Trzcianka)
7. Paweł Bodoń – Andrzej Małdziński (Trzcianka)
8. Michał Nowicki – Andrzej Szczygieł (Złotów)
9. Andrzej Czepnik (Piła) – Jerzy Gurzęda (Czarnków)
10. Kazimierz Lis – Grzegorz Samol (Rogoźno)

Dzięki pozyskaniu sponsorów tj. Sapa Aluminium Sp. z o.o. oraz Zakład Wędliniarski Zbigniewa Paszko organizatorzy mogli wręczyć uczestnikom turnieju wiele atrakcyjnych nagród. Nagrodę dla najlepszej pary Stowarzyszenia Miłośników Brydża „Dama Pik” odebrali Eugeniusz Pokaczajło i Stanisław Wańkiewicz. Warto pokreślić, że organizatorzy zapewnili brydżystom kawę, herbatę oraz ciepły posiłek. Sędzią turnieju był Kazimierz Lis, który bardzo sprawnie poprowadził zawody.

Przy okazji pragniemy poinformować, że wszyscy chętni mogą zagrać w brydża w Trzciance w każdy czwartek o g. 16.00 w sali Kombudu na ul. Żeromskiego 14. Ponadto Uniwersytet Trzeciego Wieku w Trzciance prowadzi zajęcia brydżowe, które odbywają się w Trzcianeckim Domu Kultury na ul. Broniewskiego 7 w środę o g. 10.30 oraz w czwartek i piątek o g. 10.00.

Andrzej Małdziński

brydz10

brydz11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *