Do pilskich siatkarek dołączyła ostatnia, dwunasta zawodniczka

Do_pilskich_siatkarek_dolaczyla_ostatnia_dwunasta

Skład pilskiej drużyny zamknęła 23-letnia Karolina Jarmoc, grająca na pozycji środkowej bloku i mierząca 188 cm wzrostu.

Nowa zawodniczka urodziła się w polskiej rodzinie w Kanadzie, na co dzień mieszka w Calgary. W czasie studiów w Kansas City w USA, które ukończyła w tym roku, występowała jako środkowa w swojej uniwersyteckiej drużynie, będąc na swojej pozycji wyróżniającą się zawodniczką. W ubiegłym sezonie Karolina przez 2 tygodnie uczestniczyła w zgrupowaniu szerokiej kadry Polski, które odbywało się w Koszalinie. Warto dodać, że starsza siostra pilskiej środkowej, Patrycja, również grała w siatkówkę, między innymi w Polsce, pojawiła się na krótko w Stali Mielec, a jej brat Tomasz w poprzednim sezonie występował w zespole Jastrzębskiego Węgla.

– Po pierwszym treningu nie mogę jeszcze powiedzieć zbyt wiele na temat naszej nowej zawodniczki. Jest bardzo otwarta i pozytywnie nastawiona do pracy, dlatego myślę, że dobrze wkomponuje się w skład zespołu i na treningach będzie dawać z siebie wszystko, tak jak pozostałe zawodniczki, z których dotychczasowej postawy jestem bardzo zadowolony. – powiedział trener pilskiej drużyny, Dominik Kwapisiewicz.

Skład na sezon 2014/2015

Rozgrywające: Klaudia Konieczna, Katarzyna Nadziałek

Przyjmujące: Natalia Krawulska, Veronika Skorupka, Justyna Raczyńska, Marzena Wilczyńska

Atakujące: Magdalena Wawrzyniak, Joanna Sobczak

Środkowe: Anna Stencel, Marija Milovic

Libero: Olga Pauliukouskaya

I trener: Dominik Kwapisiewicz

Asystent trenera: Łukasz Przybylak

Fizjoterapeuci: Jarosław Tkaczewski, Natalia Wardzińska

Specjalista ds. Przygotowania Fizycznego: Sandra Kaduk – Wilk Sport Team

Statystyk: Maciej Ślusarczyk

Lekarz: Krzysztof Zając

Angelika Kuksinowicz
Asystent Biura Zarządu
Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej S.A.
Fot. KUsports.com