Inauguracja roku szkolnego z klasami mundurowymi

11 września rozpoczęliśmy cykl spotkań z klasami mundurowymi z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile. Grupa młodzieży, w której znalazły się pierwsze cztery klasy o profilu policyjnym o raz dwie klasy o profilu wojskowym liczyła łącznie 168 osób.

Podczas pierwszego zapoznania z nowymi uczniami policjanci pogratulowali wyboru takiej drogi oraz przeprowadzili prelekcję na temat zagrożeń wynikających ze stosowania używek, a w szczególności narkotyków i dopalaczy. Miejsce spotkania w pobliżu jeziora Płotki zobligowała również, aby poruszyć tematykę związaną z bezpieczeństwem nad wodą.

Uczniowie klas mundurowych bardzo aktywnie rozpoczęli wczorajszy dzień. Zanim dotarli na spotkanie z przedstawicielami policji oraz wojska musieli pokonać drogę jaka dzieli ich szkołę z ośrodkiem wypoczynkowym GeoVita. Kiedy zakończyli kilku kilometrowy przemarsz czekała na nich nagroda w postaci ciepłego posiłku. W dalszej części policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oficjalnie przywitali klasy mundurowe i pogratulowali wyboru takiej ścieżki edukacyjnej. Zwrócili również uwagę, iż są szczególną grupą uczniów. Profil klas oraz mundury, które za chwilę założą nie są jedynie elementem ubioru. Mundur niesie ze sobą określone wartości oraz zobowiązuje do przestrzegania zasad etycznych i moralnych.

Podczas krótkiej prelekcji mundurowi zwrócili uwagę na nowe wyzwania jakie czekają młodzież w nadchodzącym roku szkolnym. Uświadomili wszystkich zebranych o niebezpieczeństwie zażywania używek. Zwrócono uwagę na skutki zdrowotne oraz prawne zażywania i posiadania substancji zabronionych, w tym dopalaczy. Przypomniano także, o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz zasadach postępowania w przypadku zauważenia niebezpieczeństwa. W ramach zajęć odbyły się także gry i konkursy oraz pokaz sprzętu policyjnego.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile

inauguracja_roku_szkolnego1_01

inauguracja_roku_szkolnego1_04 inauguracja_roku_szkolnego1_02 inauguracja_roku_szkolnego1_03