Już w niedzielę 28. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS’a i Mistrzostwa Polski w Półmaratonie

Stowarzyszenie Biegów Ulicznych w Pile zaprasza na 28. Półmaraton Philips, który rozpocznie się w niedzielę, 2 września 2018 roku o godzinie 11.00. W ramach biegu odbędzie się m.in. rywalizacja w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie, która przyciąga czołowych biegaczy z kraju. W tym roku, ze względu na końcówkę wakacji organizatorzy zrezygnowali z biegu dla dzieci. Odbędzie się natomiast o 10.15 Bieg Vipów.

Szczegóły imprezy poznaliśmy na konferencji prasowej, która odbyła się 24 sierpnia z udziałem organizatorów na czele z Henrykiem Paskalem, prezesem Stowarzyszenia Biegów Ulicznych i Krzysztofem Szewcem, zastępcą prezydenta Piły.

– Niestety lista startowa jest już zamknięta, więc zapraszam wszystkich mieszkańców Piły na trasę biegu do kibicowania i do obserwowania zawodników. Miasto jest bardzo dobrze przygotowane do tego wydarzenia sportowego, jak co roku. Jednym ze sponsorów jest Miasto Piła – łączny nasz wkład w ta imprezę przekracza kwotę 100 tysięcy złotych. Liczę, że pogoda dopisze, mieszkańcy wyjdą z domów na trasę i że goście z innych miejscowości do nas przyjadą – mówi Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły.

Tegoroczna edycja jak zwykle cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy starają się stworzyć imprezę na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Trasa nie zmienia się (Start Aleja Wojska Polskiego koło Poczty, a Meta na Placu Zwycięstwa), ale po raz pierwszy na trasie usłyszymy dwa muzyczne zespoły, które umilą czas biegaczom i publiczności w oczekiwaniu na biegaczy w danym punkcie miasta.

– Zanosi się na to, że przekroczymy liczbę zgłoszonych 5 tysięcy uczestników – nigdy w historii biegu takiej liczby nie mieliśmy. W biegu ma wystartować ubiegłoroczny zwycięzca Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo. Dodam, że Philips zmienił nazwę firmy na Signify i musimy używać dwóch logotypów – mówi Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu Philips Piła.

Biuro zawodów tradycyjnie mieści się w Szkole Podstawowej nr 1, na ul. Staromiejskiej 11. Będzie czynne w dniu 1.09. (sobota) w godzinach 15.00 do 22.00 oraz w dniu 2.09. (niedziela) w godzinach 7.00 – 10.00.

Podczas imprezy również odbędzie się zbiórka charytatywna pieniędzy na Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

Na tegorocznym medalu, który trafi do biegaczy znajdzie się sylwetka maratończyka Wiesława Perszke. To Mistrz Polski w maratonie z 1998 roku, wielokrotny reprezentant Polski i uczestnik największych biegów maratońskich na świecie, legitymujący się rekordem życiowym 2:11:15. Będzie to już 12. kolejny krążek z wizerunkiem najlepszych polskich maratończyków, w unikalnej kolekcji medali pilskiego półmaratonu. Warto zaznaczyć, że wielu biegaczy właśnie dzięki startom w pilskim półmaratonie ma okazję kompletowania wyjątkowej kolekcji medali z wizerunkami najznakomitszych polskich maratończyków.

Tradycyjnie zmotoryzowani mieszkańcy czy pasażerowie autobusów muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Cześć ulic będzie wyłączona z ruchu na kilka godzin. W piątek ma być w okolicy Placu Zwycięstwa budowane miasteczko biegowe, dlatego kierowcy są proszeni o nieparkowanie aut w tym miejscu oraz w dniu zawodów szczególnie na ulicy Spacerowej.

Prezentacja trasy 28. Półmaratonu PHILIPS Piła:
https://drive.google.com/file/d/1kWr37uqVny0zWzRRvRzlOiLgGspnpZHc/view

Zapraszamy na stronę internetową pilskiego półmaratonu www.pila.halfmarathon.pl

Sebastian Daukszewicz

juz_w_niedziele_polmaraton00

Nowa mapka 2017.cdr juz_w_niedziele_polmaraton01 juz_w_niedziele_polmaraton02 juz_w_niedziele_polmaraton03