Kobiety dla powiatu – powiat dla kobiet – wspólnota, równość, przedsiębiorczość

Kobiety biznesu, polityki, kultury. Urzędniczki, społeczniczki, nauczycielki, artystki, członkinie organizacji samorządowych, a także gospodynie domowe. Wszystkie spotkały się w Pile 27 września na II Kongresie Kobiet Północnej Wielkopolski Powiat Pilski. Spotkanie w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Pile UAM było okazją do rozmowy o roli kobiet, ich aktywności i prawach.

– Kongres kobiet to nie tylko inicjatywa dla kobiet, ale również adresowana jest do panów, o czym świadczy duże zainteresowanie tą imprezą. My chcemy dzisiaj przekonywać o tym, że kobiety są również inteligentne, również zdolne jak panowie. Chcemy także zachęcać do tego, że kobiety powinny próbować swoich sił w pracy na rzec samorządu lokalnego, dlatego zachęcamy do udziału w wyborach samorządowych. Ja jestem takim przykładem osoby, która do tej pory zajmowała się czymś innym, a w tej chwili będę kandydować do rady powiatu. Zachęcamy kobiety aktywne, spełnione zawodowo, spełnione w życiu osobistym, aby działały na rzecz lokalnej społeczności. W organizację tego wydarzenia zaangażowało się wiele kobiet m.in. Agnieszka Magnucka, Aldona Fryc-Czerska, Iwona Kamińska-Lech, Katarzyna Stokłosa i wiele innych pań, które potrafią wyjść do społeczeństwa – mówi Agnieszka Matusiak, współorganizatorka Kongresu Kobiet.

W programie kongresu kobiet, które odbył się pod hasłem „Kobiety dla Powiatu – Powiat dla Kobiet – wspólnota, równość, przedsiębiorczość” znalazły się m.in. panele o sile kobiet, samorządach i sukcesie. Panelom i wystąpieniom towarzyszyły liczne działania towarzyszące, skupione w tzw. Parku Kobiet, gdzie można było odwiedzić m.in. stoiska biżuterii artystycznej, fryzjerskie, kosmetyczne, rękodzieła artystycznego, stoisko porady wdzięku, urody i zdrowia, wysłuchać porad psychologicznych czy edukacyjnych. W sumie było 35 stoisk. Nie zabrakło również konkursu z atrakcyjnymi nagrodami.

– Jak widać poszliśmy do przodu, jeśli chodzi o porównanie z poprzednim kongresem. Wiele atrakcji artystycznych. Postawiliśmy nacisk na to, co kobiety może zainteresować. Idziemy z duchem czasu i staramy się trafić z atrakcjami do coraz młodszych kobiet. Naszym celem jest integracja i wymiana naszych doświadczeń. Mamy wzajemnie się wspierać, ponieważ razem możemy więcej zrobić dla lokalnej społeczności – mówi Katarzyna Stokłosa, współorganizatorka Kongresu Kobiet.

Kongresowi Kobiet przyświeca tradycyjnie zbiórka charytatywna, tym razem dla Danuty Drygas z Ujścia i Agatki Koc z Piły.

Sebastian Daukszewicz

kobiety_dla_powiatu10

kobiety_dla_powiatu60 kobiety_dla_powiatu11 kobiety_dla_powiatu12 kobiety_dla_powiatu13 kobiety_dla_powiatu14 kobiety_dla_powiatu15 kobiety_dla_powiatu16 kobiety_dla_powiatu17 kobiety_dla_powiatu18 kobiety_dla_powiatu19 kobiety_dla_powiatu20 kobiety_dla_powiatu21 kobiety_dla_powiatu22 kobiety_dla_powiatu23 kobiety_dla_powiatu24 kobiety_dla_powiatu25 kobiety_dla_powiatu26 kobiety_dla_powiatu27 kobiety_dla_powiatu28 kobiety_dla_powiatu29 kobiety_dla_powiatu30 kobiety_dla_powiatu31 kobiety_dla_powiatu32 kobiety_dla_powiatu33 kobiety_dla_powiatu34 kobiety_dla_powiatu35 kobiety_dla_powiatu36 kobiety_dla_powiatu37 kobiety_dla_powiatu38 kobiety_dla_powiatu39 kobiety_dla_powiatu40 kobiety_dla_powiatu41 kobiety_dla_powiatu42 kobiety_dla_powiatu43 kobiety_dla_powiatu44 kobiety_dla_powiatu45 kobiety_dla_powiatu46 kobiety_dla_powiatu47 kobiety_dla_powiatu48 kobiety_dla_powiatu49 kobiety_dla_powiatu50 kobiety_dla_powiatu51 kobiety_dla_powiatu52 kobiety_dla_powiatu53 kobiety_dla_powiatu54 kobiety_dla_powiatu55 kobiety_dla_powiatu56 kobiety_dla_powiatu57 kobiety_dla_powiatu58 kobiety_dla_powiatu59