„PILANIE są ważniejsi” – Lewica Razem gotowa do wyborów

8 października na Placu Zwycięstwa Komitet Wyborczy Wyborców Lewica Razem zaprezentował kandydatów, którzy wystartują w najbliższych wyborach samorządowych do Rady Miasta i Powiatu oraz kandydata na prezydenta Piły, którym jest Jan Lus polityk Unii Pracy, znany pilski księgarz. Wśród kandydatów lewicy są nowe twarze, ale także te już znane z pilskiej sceny politycznej. Znajdują się tu doskonale znane Pilanom nazwiska jak Zbigniew Kosmatka i Paweł Dahlke – poprzedni prezydenci Piły, Leszek Partyka – były starosta pilski, senator Tadeusz Rzemykowski, czy Generał Zenon Kułaga.

Lewica Razem zgłosiła kandydatów do wszystkich 23 okręgów w mieście.

Pilska Lewica idzie do wyborów samorządowych po kilku latach razem. Do KWW Lewica Razem należą osoby z takich ugrupowań jak SLD, Unia Pracy, Twój Ruch, Razem dla Piły Zbigniewa Kosmatki, Klub Pilskiej Lewicy czy też inne niezrzeszone osoby o poglądach lewicowych.

– Przedstawionych kandydatów do Rady Miasta i Powiatu łączy jeden wielki cel, jakim jest dobro naszych mieszkańców. Są to ludzie, którzy zrobili dla tego regionu bardzo dużo, ale mamy również osoby młode, które zaczynają pracę w samorządzie na rzecz miasta i obywateli. Nasze hasło brzmi: „PILANIE są ważniejsi”. Jako obywatel tego miasta jestem szczególnie zaszczycony, że mogę reprezentować to ugrupowanie walce o fotel prezydenta gdyż jestem pilaninem od urodzenia. To miasto i ten region jest mi szczególnie mi bliski. Jako pilanie nie możemy się zgodzić na to, aby nasi obywatele bali się o przyszłość. Aby czekali w kolejkach do służby zdrowia. My powinniśmy te sprawy dla nich rozwiązywać. Uważamy, że hasła rzucane od góry: innowacyjność, innowacja powinniśmy zacząć realizować od siebie, od Urzędu Miasta poprzez wszystkie instytucje, które są podległe prezydentowi- mówi Jan Lus, kandydat na prezydenta Piły. – Jak wygramy wybory będziemy wdrażać darmowy bilet komunikacji miejskiej. Aby miasto było innowacyjne, a mieszkańcy mogli się przemieszczać korzystając z przyjaznej komunikacji miejskiej takie rozwiązanie powinno być wprowadzone. Ma ono być oparte o unowocześnioną Kartę Miejską. Nie jestem prezydentem i nie umiem określić budżetu i zobowiązań tego miasta, ale zaczniemy stopniowo to wprowadzać od uczniów. Nasze spotkanie ma być początkiem do merytorycznej debaty nie o problemach tego miasta, ale o jego przyszłości i do takiej debaty namawiamy wszystkich kandydatów. Będziemy walczyć z bezrobociem i poprawimy bezpieczeństwo zdrowotne – dodaje Jan Lus.

Z Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (okręg pilski nr 2) o mandaty ubiegać się będą z Piły: Jan Lus, Tomasz Baran, Alicja Figiel-Noska, Jędrzej Guzy-Jankowski.

Kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Lewica Razem do Rady Miasta Piły:

Okręg 1. Ilona Maria Bogucka

Okręg 2. Wiesława Szustakowska

Okręg 3. Łukasz Andrzej Spychalski

Okręg 4. Andrzej Grabowski

Okręg 5. Adrian Kazimierz Zartt

Okręg 6. Aneta Kalczyńska

Okręg 7. Leszek Juliusz Łado

Okręg 8. Gustaw Marcin Kwaśniewski

Okręg 9. Czesław Jopek

Okręg 10. Jolanta Matkowska

Okręg 11. Włodzimierz Tadeusz Michalski

Okręg 12. Wiesława Lidia Sztaba

Okręg 13. Ewa Krystyna Witkowska

Okręg 14. Krzysztof Gabriel Muchewicz

Okręg 15. Andrzej Marek Hajduś

Okręg 16. Adam Jerzy Poszwa

Okręg 17. Zbigniew Marian Kosmatka

Okręg 18. Marian Barełkowski

Okręg 19. Paweł Cezary Dahlke

Okręg 20. Ryszard Andrzej Ławicki

Okręg 21. Krzysztof Andrysiak

Okręg 22. Mateusz Krysiak

Okręg 23. Tadeusz Zbigniew Rzemykowski

Kandydaci KWW Lewica Razem do Rady Powiatu:

Okręg nr I

1. Leszek Wojciech Partyka
2. Zygmunt Jeliński
3. Marzena Maria Malinowska
4. Bożenna Helena Stankiewicz

Okręg nr II

1. Józef Jopek
2. Bożena Hajduś
3. Alina Krystyna Wasilewska
4. Maria Jolanta Perec
5. Rafał Rogosz
6. Adam Łazowy

Okręg nr III

1. Marek Makowski
2. Alicja Leszczyszyn
3. Magdalena Klaudia Zalewska
4. Adam Praniuk
5. Aleksandra Juszczyk
6. Tomasz Podlecki

Okręg nr IV

1. Zenon Kułaga
2. Paulina Anna Barycza
3. Łukasz Krzysztof Danilewicz
4. Ilona Weronika Janitz
5. Jacek Piotr Kwaśniewski
6. Oksana Weisfeld

Okręg nr V

1. Stanisław Franciszek Jędrzejewski
2. Stanisław Zygmunt Odroń
3. Genowefa Maria Pawłowska
4. Karol Paweł Wiśniewski
5. Justyna Maria Bujak

Okręg nr VI

1. Hanna Małgorzata Gapińska
2. Iwona Suchy
3. Wojciech Jerzy Kubiński
4. Jacek Wiśniewski
5. Bernadeta Pater
6. Zbigniew Józef Odor

Okręg nr VII

1. Paweł Bęben
2. Janina Urszula Rzemykowska
3. Krystian Roman Głów
4. Marianna Halina Zdrojewska
5. Monika Katarzyna Kanclerz
6. Jan Kaleńczuk

Okręg nr VIII

1. Dominik Pietrowski
2. Łukasz Aleksander Napierała
3. Ktarzyna Winiecka-Pawlak
4. Beata Pyszka
5. Natalia Kołcz
6. Adrian Patryk Jackiewicz

(SE)

0_lewica_razem_do_wyborów24

lewica_razem_do_wyborów36 lewica_razem_do_wyborów10 lewica_razem_do_wyborów11 lewica_razem_do_wyborów12 lewica_razem_do_wyborów13 lewica_razem_do_wyborów14 lewica_razem_do_wyborów15 lewica_razem_do_wyborów16 lewica_razem_do_wyborów17 lewica_razem_do_wyborów18 lewica_razem_do_wyborów19 lewica_razem_do_wyborów20 lewica_razem_do_wyborów21 lewica_razem_do_wyborów22 lewica_razem_do_wyborów23 lewica_razem_do_wyborów25 lewica_razem_do_wyborów26 lewica_razem_do_wyborów27 lewica_razem_do_wyborów28 lewica_razem_do_wyborów29 lewica_razem_do_wyborów30 lewica_razem_do_wyborów31 lewica_razem_do_wyborów32 lewica_razem_do_wyborów33 lewica_razem_do_wyborów34 lewica_razem_do_wyborów35