Pilscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież rozbójniczą

pilscy_policjanci_zatrzymali

Pilscy kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców Piły, którzy wspólnie ukradli mężczyznom siedzącym w aucie portfel z pieniędzmi w kwocie 90 zł. Jeden z pokrzywdzonych próbował odzyskać mienie, jednak sprawca nie chcąc oddać łupu, użył przemocy wobec pokrzywdzonego i poddusił go. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 31 do 35 lat teraz odpowiedzą przed Sądem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 26 stycznia br. późnym wieczorem przy ulicy Roosevelta w Pile. Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zadzwonił zdenerwowany młody mężczyzna i przekazał, że wraz ze swoim kolegą zostali okradzeni, gdy siedzieli w samochodzie na parkingu przy ulicy Roosevelta. Rozmówca przekazał dyżurnemu, że przyjechał z kolegą do Piły na dyskotekę i w pewnym momencie do ich auta podeszło trzech nieznanych im mężczyzn.

Stanęli przy samochodzie od strony pasażera i zapytali, czy mogą pożyczyć kilka złotych na piwo. Jednak gdy zauważyli w aucie portfel, szybko go zabrali. Kiedy jeden z pokrzywdzonych próbował odzyskać mienie, sprawca złapał go za szyję i poddusił. Kierowca widząc to, wystraszył się i natychmiast dał jeszcze 20 zł. mężczyznom. Chwilę później trzech sprawców uciekło.

Sprawą szybko zajęli się pilscy kryminalni. Po przeanalizowaniu wszystkich zebranych materiałów funkcjonariusze wpadli na trop sprawców. Śledczy zatrzymali trzech mężczyzn na terenie Piły już następnego dnia. Przyznali się oni do popełnionego czynu. Zatrzymani to mieszkańcy Piły w wieku od 31 do 35 lat. Teraz odpowiedzą za kradzież rozbójniczą. Grozi im kara więzienia do 10 lat.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Fot. olsztyn.onet.pl