REAKCJA, listopad 2016

Gdyby aura była bardziej zdyscyplinowana, a zima byłaby okresem ze śniegiem, wspieranym przez generała „Mroza”, wiele niemiłych widoków – przypominających bardziej śmietnisko, niźli San Francisco – spowiłby biały tren. Niestety to se ne vrati, a w związku z tym przykrych, by dosadniej nie napisać – szkaradnych widoków, nawet w pięknej Pile, nie zabraknie. Jednym z nich jest teren wokół byłego Kombinatu Budowlanego. Właśnie ten przeszpetny „krajobraz” ujęła w kadrze nasza Czytelniczka, która jest kolekcjonerką tego typu nieprzystających do XXI wieku widoków.

Nasza P.T. Czytelniczka, wbrew pozorom jest estetką i nie napawa jej dumą owa szpetna kolekcja. Jednak krocząc szlakiem różnych niedoskonałości, które niestety jeszcze „zdobią” nasze piękniejące z dnia na dzień miasto nad Gwdą, znajduje niejeden odrażający chwaścik. Z pewnością podobne potworki krajobrazowe można jeszcze napotkać w wielu miejscach kraju nad Wisłą, ale to nie usprawiedliwia przechodzenia obojętnie obok tego typu popeerelowskich, zrujnowanych pozostałości. Wypada równolegle z upiększaniem miasta, sukcesywnie, lecz z uporem godnym lepszej sprawy, pozbywać się podobnych upiorów zrujnowanej przeszłości. Wypada coś z tym fantem zrobić!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_listopad_201600

reakcja_listopad_201603 reakcja_listopad_201601 reakcja_listopad_201602