Reakcja, sierpień 2016

W tej ostatniej wakacyjnej REAKCJI na prośbę naszego Czytelnika powrócimy do tematu, który dla niektórych może wydawać się błahostką, ba, nawet faramuszką, ale dla innych stanowi poważny problem. Ponad rok temu Czytelnik podpisujący się pseudonimem „Upierdliwy Pilanin” poruszył kwestię, według niego (a podejrzewam wielu) niedokończonej inwestycji na Bulwarach Chatellerault nad rzeką Gwdą. Ponieważ nic w owej sprawie nie drgnęło, Czytelnik prosi, o ponowne opublikowanie jego listu, co niniejszym czynimy. Oto jego treść:

Szanowna Redakcjo!

Już od dłuższego czasu chciałem podzielić się z Wami moim spostrzeżeniem (a myślę, że nie tylko moim) dot. jednej z pilskich inwestycji. Chodzi o wyłożenie płytkami – czerwonymi wyznaczającymi drogę dla rowerów, zaś szarymi trakt dla pieszych – części Bulwarów nad Gwdą od szkoły policji do prawie ulicy Bulwarowej. Właśnie chodzi o to „prawie”. Wszystko jest pięknie, ale około 150-metrowy odcinek biegnący wzdłuż płotu szkoły policji jest nie remontowany od czasów Króla Ćwieczka! Jest on popękany, z wybrzuszeniami utworzonymi przez korzenie drzew, ale przede wszystkim „wysadzany” wieloma ostrymi kamykami, po których niewiasta idąca w trzewikach z cienką podeszwa nie jest w stanie iść. A jeżeli chciałby ktoś po owym feralnym odcinku poruszać się boso, to musiałby być fakirem! Nie podołałby również sławny Bikila Abebe. Czy tak trudno było uporządkować (wyłożyć płytkami, etc.) także ten 150-metrowy kawałek??? Była to bezmyślność, albo co gorsze brak smaku! Jak wygląda w oczach turystów to połączenie pięknego szlaku nad Gwdą, z owym zapuszczonym odcinkiem!!! Wstyd! Aby nie trzeba było się rumienić za ów paradoks inwestycyjny, warto by jak najszybciej umieścić go w niebycie! Czego włodarzom piękniejącej Piły życzę! I wraz z pozostałymi pilanami OCZEKUJĘ na reakcję włodarzy miasta!!!

Łączę wyrazy szacunku
Upierdliwy Pilanin

Rok upłynął od apelu „Upierdliwego Pilanina” (nie zgadzam się z tym pseudonimem, i zmieniłbym go na np. „Estetyczny Pilanin”), a ów odcinek wygląda jeszcze gorzej! Pasuje on do pięknych pilskich bulwarów niczym wół do złoconej karety! Mam nadzieję wraz z wieloma pilanami, że w niedługim czasie ten stan rzeczy przestanie mieć miejsce i wygląd nadgwdzianego szlaku zmieni się nie do poznania! Amen!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: Tętno Regionu. ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_sierpien_201600

reakcja_sierpien_201602 reakcja_sierpien_201601

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *