Remontowe wakacje w szkołach i placówkach oświatowych powiatu

We wszystkich szkołach i placówkach oświatowych Powiatu Pilskiego trwają wakacyjne remonty. Wartość wykonywanych prac to blisko 700 tys. złotych.

W każdej szkole i placówce Powiatu Pilskiego prowadzone są bieżące remonty pomieszczeń oraz przeglądy i konserwacja sprzętu. Największy zakres prac jest w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile gdzie wymieniany jest parkiet w sali gimnastycznej. Wartość tych robót to ponad 155 tys. złotych. W I Liceum Ogólnokształcącym w Pile odnowionych zostanie pięć klasopracowni – matematyczna, historyczna i trzy językowe. Dodatkowo remontowane są także szkolne korytarze. Wartość wykonywanych tu prac to ok. 60 tys. złotych. Duży zakres prac jest również w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile gdzie remontowana jest m.in. sala gimnastyczna i pokój nauczycielski. Wartość robót w tej placówce wynosi ponad 100 tys. złotych. Blisko 70 tys. złotych zostało przeznaczonych na remonty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, gdzie w czasie wakacji wyremontowana będzie szatnia uczniowska, wymieniona zostanie rozdzielnia elektryczna oraz naprawione ogrodzenie boiska sportowego. Nowym wizerunkiem przywita uczniów 1 września również Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile. Tutaj malowane i modernizowane są szkolne korytarze oraz prowadzony jest remont toalet i łazienek w internacie. Wartość tych robót to ponad 110 tys. złotych. Okres wakacyjny wykorzystany został także do odnowienia pomieszczeń w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile. Wartość remontów w tej placówce to blisko 50 tys. złotych i obejmują one malowanie sal mieszkalnych, korytarzy, łazienek i stołówki w budynku internatu.

Drobniejsze remonty oraz konserwacje i naprawy sprzętu prowadzone są także w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Wyrzysku, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile, Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łobżenicy, Powiatowym Centrum Edukacji w Pile, Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile i Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile.

Wszystkie remonty zakończone zostaną do końca sierpnia.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

remontowe_wakacje_w_szkolach00

remontowe_wakacje_w_szkolach02 remontowe_wakacje_w_szkolach01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *