THE CUTS zawiesza działalność

THE_CUTS_zawiesza

THE CUTS pilski zespół znany z takich piosenek jak „Pokój na jedną noc”, „Smutna dziewczyna” zawiesza działalność po 7 latach grania. Muzycy poinformowali na swoim facebooku, że kończą wspólną działalność muzyczną. Pełne oświadczenie brzmi:

Szanowni Państwo,

Z dniem 27 sierpnia 2014 zespół THE CUTS zawiesza działalność. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas przez ostatnie 7 lat. Dziękujemy byłym członkom zespołu (Pan TT, Lo, Mirek Chojnacki, Wiktor Wyka, Szymon Woźniak), naszemu wydawcy Sławkowi Pietrzakowi, Małgosi, Arkowi i całej załodze SP Records, zespołom, z którymi występowaliśmy na wspólnych scenach (szczególne uściski dla załogi z DAS MOON), organizatorom koncertów, Krzysztofowi Grabażowi Grabowskiemu za zaproszenie na wspólne koncerty, Sławkowi Nakonecznemu za zdjęcia i teledyski, Konradowi Jaraszkowi za zdjęcia, Justynie Jędrzejczak, Karolinie Wróblewskiej i Lunce za udział w teledyskach, Hani Kranc, Karolinie Maćkowiak i Ani Piwowarczyk za stroje, fryzury i makijaże, Tomaszowi Perlicjanowi za okładkę pierwszej płyty. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim naszym fanom za wsparcie i obecność na koncertach.

Przemek, Tomek, Łukasz i Piotr

THE CUTS

Swoje niepowtarzalne i rozpoznawalne brzmienie The Cuts zawdzięcza nieustannemu ścieraniu się w utworach elementów muzyki elektronicznej z rockową energią. To brzmienie zespołu sprawia najwięcej kłopotów tym, którzy starają się zaszufladkować The Cuts. Próby porównywania elektroniki Toma Horna do Depeche Mode, a głosu Przemka Zdunka do Iana Curtisa z Joy Division oraz poszukiwania w gitarowych brzmieniach Łukasza Sokołowskiego ech indie rockowych grup z poczatku XXI stulecia zdają się całkiem nieźle opisywać twórczość The Cuts. Jednak zawsze pozostawiają pewne niedopowiedzenie, bo The Cuts to nie kolejny indie rockowy kwartet, ani popowy zespół udający, że czas zatrzymał się w latach osiemdziesiątych.  The Cuts to The Cuts.

Narodziny zespołu datuje się na styczeń 2008 roku, kiedy grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem trzech płyt: „Syreny nad miastem” 2009, „Czarny świat” 2010 i „Zimne słońce” 2012. Piosenki The Cuts pojawiły się również na kilku składankach, między innymi: na wydanej przez Polskie Radio CZWÓRKA pierwszej składance na pendrive’ie „Polisz Pendrajw”, składankach CASTLE PARTY 2011 i 2012, płycie „TOPtrendy 2008” i składance „Przed WOODSTOCK-iem 2009”.Grupa ma na swoim koncie kilka nagród i wyróżnień, między innymi: wyróżnienie w kategorii kultura plebiscytu Człowiek Roku 2008 organizowanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse oraz nagrodę prezydenta miasta Piły SYRIUSZ 2011 w kategorii sukces kulturalny. Utwory The Cuts trafiły także na listy przebojów. „Pokój na jedną noc” zajął czwarte miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009. Piosenka „Pamiętam” dotarła do drugiego miejsca listy przebojów Najlepsza Rockowa Dwudziestka w radiu Eska Rock.

(SE)
Fot. Sławomir Nakoneczny