W Tesco zaprezentowało się Porozumienie Samorządowe

Wspieranie ciekawych inicjatyw społecznych we współpracy z samorządami lokalnymi, przedstawicielami organizacji pozarządowych, a także różnego typu jednostkami administracji publicznej to cel ogólnopolskiego programu „Poznaj bliskiego sąsiada”. 10 stycznia w Tesco przy ul. Bydgoskiej przez kilka godzin była okazja zapoznać się z działalnością Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe z Piły.

Spotkanie to Porozumienie Samorządowe planowało zorganizować w październiku. Niestety spotkanie zostało odwołane z przyczyn niezależnych od Stowarzyszenia. Jednak w drugą sobotę stycznia udało się ponownie zebrać siły, aby pokazać osiągnięcia i inicjatywy, które na pewno wzmacniają ich relację z mieszkańcami powiatu pilskiego.

– Dziś już mamy wydany pilski kalendarz artystyczny na 2015 rok, którym możemy się pochwalić, a mieszkańcy, którzy nas odwiedzili mogli otrzymać go od nas. Mamy radnych miejskich i powiatowych, z którymi każdy mógł porozmawiać i przekazać im, jakie sprawy należy poruszać na forum rady. Można było spotkać się ludźmi pilskiej kultury, których wiersze lub zdjęcia obrazu są w kalendarzu, a także z autorem książki „Polskie orły nad Renem” Arno Giese. Natomiast panie pielęgniarki z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych zachęcały do zbadania poziomu cukru, cholesterolu, poziomu tkanki tłuszczowej oraz zmierzenia ciśnienia. My poprzez takie spotkanie pokazujemy, z kim na co dzień współpracujemy, czyli z przedsiębiorcami, artystami, organizacjami pozasamorządowymi. Pokazujemy, że wspólnie można więcej zdziałać – mówi Bogusław Mikita, prezes Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali konkurs rysunkowy pn. „Mój przyjaciel pies”, gdzie każde dziecko po namalowaniu na kartce papieru swojego czworonożnego pupila, lub tego wymarzonego, otrzymało drobne upominki (m.in. karmę dla zwierząt), które ufundowała firma Dolina Noteci. Konkurs prowadził pilski artysta malarz – Tomasz Perlicjan.

– Jak widać po ilości prac, dzieci chętnie brały udział i były zadowolone, że mogły otrzymać nagrodę za wykonaną pracę plastyczną. Cała akacja „Poznaj bliskiego sąsiada” to bardzo fajna promocja różnych inicjatyw, a także bezpośredni kontakt z ludźmi, których spotyka się w galerii handlowej na zakupach – mówi Tomasz Perlicjan, penetrator Mistycznych Przestrzeni Plastycznych.

(SE)

w_tesco_zaprezentowalo_sie10

w_tesco_zaprezentowalo_sie39 w_tesco_zaprezentowalo_sie11 w_tesco_zaprezentowalo_sie12 w_tesco_zaprezentowalo_sie13 w_tesco_zaprezentowalo_sie14 w_tesco_zaprezentowalo_sie15 w_tesco_zaprezentowalo_sie16 w_tesco_zaprezentowalo_sie17 w_tesco_zaprezentowalo_sie18 w_tesco_zaprezentowalo_sie19 w_tesco_zaprezentowalo_sie20 w_tesco_zaprezentowalo_sie21 w_tesco_zaprezentowalo_sie22 w_tesco_zaprezentowalo_sie23 w_tesco_zaprezentowalo_sie24 w_tesco_zaprezentowalo_sie25 w_tesco_zaprezentowalo_sie26 w_tesco_zaprezentowalo_sie27 w_tesco_zaprezentowalo_sie28 w_tesco_zaprezentowalo_sie29 w_tesco_zaprezentowalo_sie30 w_tesco_zaprezentowalo_sie31 w_tesco_zaprezentowalo_sie32 w_tesco_zaprezentowalo_sie33 w_tesco_zaprezentowalo_sie34 w_tesco_zaprezentowalo_sie35 w_tesco_zaprezentowalo_sie36 w_tesco_zaprezentowalo_sie37 w_tesco_zaprezentowalo_sie38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *