Wałcz. Święty Mikołaj drogówki dla kierowców | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wałcz. Święty Mikołaj drogówki dla kierowców

  W związku z  Mikołajkami policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej policji wcielili się w rolę Świętego Mikołaja. Jak przy tego typu spotkaniu Mikołaja z kierowcami mogły być tylko prezenty, a zamiast mandatu zabobonna rózga, wywołująca uśmiechy na twarzach kierowców. Były także upominki dla najmłodszych pasażerów i przechodniów.

  Od kilkunastu już lat z początkiem grudnia policjanci wałeckiej drogówki wcielają się w rolę Świętego Mikołaja. Zbliżający się dużymi krokami okres świąt to czas wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci drogówki apelują poprzez Świętego Mikołaja o życzliwość na drodze, ostrożność i rozwagę.

  Podczas tego typu kontroli drogowej z udziałem Mikołaja w takiej chwili kierującym towarzyszą niezwykłe emocje. Kierowcy usprawiedliwiali się, że na drodze zachowywali się całkiem dobrze i obiecali być wzorowymi kierowcami. Mikołaja prosili przede wszystkim o zdrowie i bezpieczne docieranie zawsze do celu. W spotkaniu z Mikołajem nie mogło zabraknąć niespodzianek w postaci quizu na temat świątecznych tradycji, a jak Święty to też i prezenty.

  Każdy zatrzymany do kontroli kierowca otrzymywał od policyjnego Mikołaja słodycze, odblaskową kamizelkę, a pojawienie się zabobonnej rózgi wywoływało uśmiechy na ustach kierowców. Każda rózga zaopatrzona była w cukierek. Pomysłodawcy trwające już od lat Mikołajkowej akcji dla kierowców, bracia kapucyni z Parafii św. Antoniego w Wałczu przygotowali dla kierujących słodkie prezenty.

  Do działań włączyła się także Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu.

  KPP Wałcz

  walcz_swiety_mikolaj1_01

  walcz_swiety_mikolaj1_14 walcz_swiety_mikolaj1_02 walcz_swiety_mikolaj1_03 walcz_swiety_mikolaj1_04 walcz_swiety_mikolaj1_05 walcz_swiety_mikolaj1_06 walcz_swiety_mikolaj1_07 walcz_swiety_mikolaj1_08 walcz_swiety_mikolaj1_09 walcz_swiety_mikolaj1_10 walcz_swiety_mikolaj1_11 walcz_swiety_mikolaj1_12 walcz_swiety_mikolaj1_13