Wielki sukces Dawida Sieka! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wielki sukces Dawida Sieka!

  We Włoszech w miejscowości Lido Di Jesolo zakończyły się Mistrzostwa Świata w kick boxingu kadetów i juniorów!

  Impreza zakończyła się wielkim sukcesem pilskiego zawodnika Sportów Walki Dawida Sieka, który ostatecznie został brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów starszych w K1. Pilski zawodnik stoczył dwa wygrane pojedynki zwyciężając kolejno Tuleymana Assylkhana z Kazachstanu i Noela Kunya z Węgier. Lepszy od Polaka okazał się dopiero w półfinale Estończyk Daniil Gayduk i tym sposobem Siek zakończył występ na 3 pozycji. Jest to niewątpliwie największy sukces w krótkiej karierze Dawida Sieka, ale także najcenniejszy, bo pierwszy medal rangi mistrzostw świata w historii klubu Sporty Walki, jak podkreślają klubowi trenerzy Dawida – Przemysław Drajer i Przemysław Leniec.

  Dla Dawida Sieka obecny rok to nieustanna passa sukcesów. Został potrójnym Mistrzem Polski w trzech formułach kick boxingu (K1, Low Kick i Kick Light), srebrnym medalistą międzynarodowego Pucharu Polski, zdobywcą Pucharu Świata a także zwycięzcą walk chociażby na turnieju w Pile czy Gali w Chodzieży! Jest także ubiegłorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy!

  W mistrzostwach świata uczestniczyła jeszcze trójka pilan – kadeci Alicja Bartosińska i Kacper Krygier oraz junior Piotr Woźniak. Dla nich tym razem występ w turnieju zakończył się bez zdobyczy medalowej, ale każdy z zawodników do Polski wrócił z zebranym wielkim doświadczeniem. Wszyscy godnie reprezentowali Polskę, a o przegranych decydowały minimalne różnice punktowe na sędziowskich kartach. Jak relacjonują trenerzy klubu Sporty Walki poziom kick boxingu stale rośnie a mistrzostwa potwierdziły, że nasi zawodnicy mimo jeszcze niedużego doświadczenia są w światowej czołówce i na pewno jeszcze nie raz o nich usłyszymy!

  Ostatecznie Polska Kadra Narodowa zdobyła w mistrzostwach 51 medali (3 złote, 13 srebrnych i 35 brązowych).

  W mistrzostwach wzięło udział ponad 2400 zawodników z 65 krajów całego świata.

  Wszystkich zawodników, którzy uczestniczyli w mistrzostwach świata będziemy mogli zobaczyć już 6 października w Pile na turnieju im. Tadeusza Pietrzykowskiego, który odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych.

  Klub Sporty Walki Piła chciałby podziękować za pomoc udzieloną w przygotowaniach i wyjeździe do Włoch Posłowi Marcinowi Porzuckowi, Starostwu Powiatowemu ze Starostą Eligiuszem Komarowskim na czele, firmie Akom, Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Kaczorach, sklepowi Powermuscle w Pile, siłowni Colos Gym w Pile, panu Marcinowi Kicie oraz wszystkim osobom, które prywatnie wsparły nasze działania!

  Sporty Walki Piła

  wielki_sukces_sieka00

  wielki_sukces_sieka15 wielki_sukces_sieka01 wielki_sukces_sieka02 wielki_sukces_sieka03 wielki_sukces_sieka04 wielki_sukces_sieka05 wielki_sukces_sieka06 wielki_sukces_sieka07 dav dav wielki_sukces_sieka10 wielki_sukces_sieka11 dav wielki_sukces_sieka13 wielki_sukces_sieka14