Zabawne i niezwykłe miejskie ławki

Rośnie nam kolejne pokolenie projektantów. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile od maja uczestniczyły w warsztatach, pod okiem doświadczonych projektantów ze School of Form, przy wsparciu firmy VOX, gdzie tworzyli wyjątkowe meble i instalacje.

Efekt ich koncepcji zagospodarowania przestrzeni miejskiej, niezwykle kreatywnych pomysłów, można podziwiać na Bulwarach Chatellerault (koło Muzeum Okręgowego) gdzie stoi ławka o nazwie Gąsienica. W parku na ul. Ceglanej stoi ławka Zabawka i ławka Miłości, a w Miasteczku Ruchu Drogowego na ul. Dąbrowskiego ławka Rowerowa.

Ławka zwykle służy do odpoczywania. Jednak nie tylko. Fantastyczny design, ciekawe wzornictwo i najlepsze materiały, to zalety nowych kreatywnych ławek, które 24 września pojawiły się w Grodzie Staszica.

– Każdy w sobie ma jakieś pomysły, ale nie zawsze ma okazję, aby się tym pochwalić, zrealizować swoje marzenia. W związku z tym dzieci musiały wymyślić sposób na zaprojektowanie mebli miejskich, nauczyć się pracy w grupie, musiały nauczyć się podziału tych wszystkich zajęć tak, aby efekt końcowy był taki, jaki dziś widzimy. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy korzystać np. z tej ławki na Bulwarach Chatellerault, aby pograć w chińczyka, szachy, które są pochowane w ławeczkach. Mam nadzieje, że w tym miejscu będziemy kontynuować taką wizję dzieci, młodzieży i pozwolimy im dalej realizować swoją wyobraźnię – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Ławka „Gąsienica” jest swego rodzaju symbolem jak dzieci, odpowiednio kierowane, mogą przyczynić się do rozwiązywania problemów ludzi dorosłych. To one wpadają czasami na bardzo proste, ale jakże genialne pomysły.

Sebastian Daukszewicz

zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki10

zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki35 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki11 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki12 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki13 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki14 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki15 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki16 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki17 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki18 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki19 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki20 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki21 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki22 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki23 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki24 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki25 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki26 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki27 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki28 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki29 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki30 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki31 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki32 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki33 zabawne_i_niezwykle_miejskie_lawki34