Przegrywamy w Kostrzynie. Cztery ciosy w dwie ostatnie minuty…

Spotkanie pomiędzy drużynami Celulozy Kostrzyn, a Credo Futsal Piła zapowiadane było, jako te, które z pewnością dostarczy wielu emocji wszystkim kibicom, którzy zdecydowali udać się na mecz, bądź oglądać go w bezpośredniej transmisji. Można już teraz powiedzieć, że nie pomyliliśmy się. Mecz cieszył się bardzo dużą popularnością, strona z transmisją wyświetlona została blisko 1200 razy. Cieszymy się, że byliście w tym dniu z nami. Niestety gospodarze z Sebastianem Jankowskim na czele w dwie ostatnie minuty meczu z wyniku 3:3 zrobili rezultat 7:3 i dzisiaj mogą świętować okazałe zwycięstwo.

Spotkanie było bardzo wyrównane, gospodarze tak jak się spodziewaliśmy postawili przed naszą drużyną bardzo ciężkie warunki i po bramce Sebastiana Jankowskiego już w 2 minucie objęli prowadzenie. Pilanie przez pierwsze 10 minut gry grali bardzo ospale i nie potrafili zagrozić bramce gospodarzy, a Ci niesieni brawami swojej publiczności konstruowali kolejne groźne akcje. Świetnie jednak w tej części gry spisywał się w bramce Adam Kujawski, który uchronił nasz zespół od straty drugiej bramki. Druga część pierwszej połowy się już wyrównała, a pilanie raz po raz konstruowali akcje, które miały prawo zakończyć się po myśli naszej drużyny. W pierwszej połowie wynik się już jednak nie zmienił i wszyscy już ostrzyli sobie zęby na drugie 20 minut gry. Jak się okazało, bardzo słusznie.

Nasi rozpoczęli niemal identycznie jak gospodarze. W 22 minucie spotkania Cezary Knapiński na raty posyła piłkę do siatki Celulozy. Mamy wyrównanie. Chwilę później Artur Tumaszyk broni strzał Krzysztofa Mrozka, a niecelną dobitkę do niemal pustej bramki zanotował strzelec pierwszej bramki dla pilan – Cezary Knapiński.

Druga część gry to cios za cios. Obie drużyny chciały za wszelką cenę pokusić się o trzy punkty i było to widoczne na boisku. Najpierw z rzutu wolnego, bezpośrednim strzałem popisał się Sebastian Jankowski. Odpowiedź naszych była niemal natychmiastowa. Świetnie rozegrany rzut rożny w 25 minucie daje nam kolejny raz wyrównanie. Piłkę do bramki posłał Wojciech Suszycki. Wynik 2: 2 utrzymywał się naprawdę długo, jednak to gospodarze ponownie dali sygnał do tego, że w tym spotkaniu grają wyłącznie o komplet punktów. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Adrian Słodawski i Adam Kujawski po raz trzeci wyciągał w tym dniu piłkę z siatki. Odpowiedź naszych po raz kolejny była niemal natychmiastowa. Świetną indywidualną akcją w narożniku boiska popisał się Jakub Skwarek. Nasz piwot w zasadzie w pojedynkę ograł trójkę zawodników Celulozy i wyłożył piłkę do Krzysztofa Mrozka, który posłał ją do pustej bramki rywali. Na tablicy ponownie wynik remisowy i tylko 5 minut do zakończenia tego pojedynku.

KS Credo Futsal Piła miało swoją okazję bramkową, aby wyjść po raz pierwszy w tym dniu na prowadzenie. Jednak akcja Kuliński – Kostecki – Nawrocki – Kuliński nie znalazła drogi do bramki, a chwilę później trafieniem odpowiedzieli gospodarze za sprawą Sebastiana Jankowskiego, ten sam zawodnik w kolejnej akcji posłał piłkę do naszej bramki po raz 4… to było 50 sekund, które niemal pozbawiło naszych walki o końcowy rezultat, zwłaszcza, że do zakończenia meczu zostało niespełna półtorej minuty. Pilanie wycofali bramkarza i wprowadzili w miejsce Adama Kujawskiego – Cezarego Knapińskiego. Gospodarze niestety dla nas wykorzystali nasz każdy błąd w tej części gry posyłając piłkę do pustej bramki jeszcze dwukrotnie za sprawą Adriana Kłodawskiego oraz bramkarza Artura Tumaszyka. Cztery bramki Celulozy w niespełna dwie minuty…

TS Celuloza Kostrzyn – KS Credo Futsal Piła 7:3

Sebastian Jankowski x4, Adrian Kłodawski x2, Artur Tumaszyk – Cezary Knapiński, Wojciech Suszycki, Krzysztof Mrozek.

Pilanie walczyli w tym meczu jak równy z równym. Niestety dla naszych, kolejny raz świetną formę pokazał Sebastian Jankowski, który zdecydowanie robi na boisku różnicę. Zawodnik Celulozy, który posłał w tym dniu piłkę do bramki Adama Kujawskiego czterokrotnie nie bez powodu został w ubiegłym sezonie wyróżniony najlepszym zawodnikiem II Ligi Futsalu gr. Lubuskiej.

Już w najbliższy wtorek KS Credo Futsal Piła jedzie na bardzo trudny teren do Zielonej Góry, aby walczyć o kolejne ligowe punkty!

przegrywamy_w_kostrzynie01

przegrywamy_w_kostrzynie02 przegrywamy_w_kostrzynie03 przegrywamy_w_kostrzynie04 przegrywamy_w_kostrzynie05 przegrywamy_w_kostrzynie06 przegrywamy_w_kostrzynie07 przegrywamy_w_kostrzynie08 przegrywamy_w_kostrzynie09 przegrywamy_w_kostrzynie10 przegrywamy_w_kostrzynie11 przegrywamy_w_kostrzynie12 przegrywamy_w_kostrzynie13 przegrywamy_w_kostrzynie14 przegrywamy_w_kostrzynie15 przegrywamy_w_kostrzynie16