Beata Dudzińska otrzymała wsparcie na drugą turę wyborów na prezydenta Piły

W najbliższą niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Po wyborach 7 kwietnia żaden z kandydatów na prezydenta Piły nie uzyskał powyżej 50% głosów mieszkańców, dlatego też o ostatecznym rozstrzygnięciu zadecyduje II tura, w której zmierzą się: Beata Dudzińska oraz Marcin Porzucek. 15 kwietnia w Pile kandydatce Koalicji Obywatelskiej udzielili poparcia Magdalena Czarzyńska-Jachim  prezydent Sopotu oraz były prezydent Sopotu, a obecnie poseł KO Jacek Karnowski. 

 

– Samorządy są podstawą demokracji i są silne, dlatego, że to my odpowiadamy na potrzeby mieszkańców edukacyjne, zdrowotne, mieszkaniowe i inne.  Ale są też silne, dlatego, że istnieje współpraca pomiędzy samorządowcami, wymianie doświadczeń. Dlatego z tego miejsca będąc w pięknej Pile zachęcam mieszkańców do udziału w niedzielnych wyborach, bo od nich zależy jak będzie wyglądało miasto w kolejnych latach. Wspieram kandydatkę na prezydenta Piły, panią Beatę, bo daje gwarancję dobrego pozyskania środków zewnętrznych, przede wszystkim z KPO, na które wszyscy czekamy i środków europejskich w ramach ZIT-u , środków europejskich. Musimy sobie powiedzieć jasno, że to jest tak naprawdę ostatnia szansa dla polskich miast i gmin na tak duże zewnętrzne środki na projekty ważne dla naszych mieszkańców. A pani prezydent daje gwarancję, co pokazała pracując w mieście przez ostatnie lata, wykorzystania tych środków. Daje także gwarancję na dobrą współpracę, z rządem, której przez ostatnie 8 lat nam brakowało i z powiatem, ale przede wszystkim daje gwarancję dobrej przyszłości Piły, dlatego wspieramy kandydatkę, a Państwa los jest w niedzielę waszych rękach – mówi Magdalena Czarzyńska- Jachim, prezydent Sopotu.

 

– Najważniejsze jest, żeby mądrzy mieszkańcy Piły sami decydowali, na co są wydawane ich pieniądze. A nie po to, aby samorządowiec jeździł po jakieś czeki. Stąd też jest ważne, żeby te wybory wygrywali ludzie, o korzeniach demokratycznych, związani z Polską samorządową, nie z Polską centralistyczną, jak Prawo i Sprawiedliwość. By mieszkańcy Piły ze swoimi radnymi, prezydentem wydawali pieniądze na bezpieczeństwo i na rozwój gospodarczy. O tym nie może decydować ktoś w Warszawie za mieszkańców Piły. Idźcie to wyborów – dodaje Jacek  Karnowski, były prezydent Sopotu. 

 

Beata Dudzińska podziękowała za udzielone wsparcie i wierzy, że w kolejnych latach dalej będzie mogła współpracować na rzecz naszych małych ojczyzn z innymi samorządowcami m.in. z Sopotu.

 

W  niedzielę 21 kwietnia przeprowadzona zostanie druga tura głosowania. Wybory potrwają od 7:00 do 21:00.

 

(SE)