Bezpieczny świąteczny weekend na drogach powiatu pilskiego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Bezpieczny świąteczny weekend na drogach powiatu pilskiego

  Bezpieczny_swiateczny_weekend
  2 wypadki, 10 niegroźnych kolizji oraz kilkanaście interwencji publicznych to efekt zakończonej akcji prewencyjnej pn. „Bezpieczne Święta”. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali również 4 nietrzeźwych kierowców.

  Przez kilka ostatnich dni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile realizowali na terenie powiatu pilskiego działania prewencyjne pn. „Bezpieczne Święta”. W tym czasie na drogach doszło do dwóch wypadków oraz dziesięciu niegroźnych kolizji.

  Kolejny raz okazało się, że mimo wzmożonych kontroli policyjnych, a także prowadzonych medialnych kampanii profilaktycznych, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu.

  W miniony świąteczny weekend funkcjonariusze pilskiej komendy zatrzymali na terenie powiatu pilskiego 4 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się 18-letni mieszkaniec Piły, który postanowił wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli jego stanu trzeźwości okazało się, że miał on w wydychanym powietrzu ponad dwa promile.

  W omawianym okresie na terenie naszego powiatu policjanci zrealizowali również kilkanaście interwencji publicznych. Były one najczęściej związane z zakłóceniem ciszy nocnej. Miniony świąteczny weekend na drogach powiatu pilskiego uznać możemy za bezpieczny.

  Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pile