Galeria żywych obrazów uczniów z pilskiej 12-stki

Nie tak dawno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile mieli za zadanie wybrać i przygotować Żywy Obraz w ramach szkoły otwartej na sztukę, lub scenkę przedstawiającą prawa dziecka w ramach międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. To właśnie „Galeria żywych obrazów” zaskoczyła chyba wszystkich, a nawet swoim rozgłosem wyszła daleko poza mury szkoły. Na 18 zdjęciach uczniowie rekonstruowali m.in. „Śniadanie Na Trawie”, „Bitwę pod Grunwaldem”, „Słoneczniki” Vincenta Van Gogha, „Ostatnią Wieczerzę” – czyli dzieła najsłynniejszych malarzy świata.

– Praca wychowawców, praca uczniów doprowadziła do tego, że możemy się w dniu dzisiejszym tak pięknymi rekonstrukcjami największych dzieł, największych artystów malarzy świata pochwalić. Bardzo się z tej inicjatywy cieszę. Cieszę się również, że mamy ponad 150 tys. wejść na stronę internetową, na facebooka. Dostaję także wiele telefonów z gratulacjami. Widoczne jest zainteresowanie mediów ogólnopolskich, jak m.in Gazeta.pl czy MetroCafe. Miło się słucha głosów, że są jeszcze fascynaci potrafiący pracować z dziećmi, młodzieżą. Zaangażowanie było duże, trochę wyrzeczeń, pomoc rodziców, a efekt finalny jest najważniejszy i widoczny – mówi Marcin Borowicz, dyrektor szkoły SP 12. – Mamy dużo różnych pomysłów. Pomagaliśmy w marcu choremu Adasiowi, dla którego w jeden dzień udało się zebrać 27 tys. oraz udało nam się wygrywać ogólnopolskie konkursy Tesco dla Szkół. To zasługa wspaniałych nauczycieli, wspaniałych rodziców i super kochanych uczniów, którzy chcą współpracować z nauczycielami i rodzicami – dodaje Marcin Borowicz.

Jak zapewnia dyrektor Borowicz, pewnie niedługo usłyszymy o kolejnych sukcesach jego uczniów.

Gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom ciekawej inicjatywy i z niecierpliwością czekamy na dalsze.

Link do filmu ze scenkami praw dziecka:
https://ww.youtube.com/watch?v=QPRrTeZ4F

Sebastian Daukszewicz

galeria_zywych_obrazow01

galeria_zywych_obrazow02 galeria_zywych_obrazow03 galeria_zywych_obrazow04 galeria_zywych_obrazow05 galeria_zywych_obrazow06 galeria_zywych_obrazow07 galeria_zywych_obrazow08 galeria_zywych_obrazow09 galeria_zywych_obrazow10 galeria_zywych_obrazow11 galeria_zywych_obrazow12 galeria_zywych_obrazow13 galeria_zywych_obrazow14 galeria_zywych_obrazow15 galeria_zywych_obrazow16 galeria_zywych_obrazow17 galeria_zywych_obrazow18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *