IV Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła”. Znamy program imprezy!

Festiwal_Kryminalu

Choć do samej imprezy zostało trochę czasu, to warto już teraz zaplanować w niej udział. Mowa o czwartej edycji Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”, który odbędzie się 31.03-02.04.2016. Kryminalna Piła to 3-dniowy festiwal – przedsięwzięcie Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” i Szkoły Policji w Pile – o charakterze kulturalnym, którego główną ideą jest popularyzacja kryminału, jako swoistej formy rozrywki i jednoczesnej przygody intelektualnej.

Organizatorzy proponują spotkania ze światem kryminalnych zagadek, zarówno pod postacią literackiego słowa, jak i innych form współczesnej sztuki – dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Kryminalna Piła to: spotkania autorskie z pisarzami, dziennikarzami, antropologami, kryminalna gra miejska, panele dyskusyjne, spektakle, warsztaty pisarskie, konkursy literackie, fotograficzne i plastyczne.

Program:

Jørn Lier Horst – norweski pisarz kryminałów, były policjant. Stworzył cykl powieści kryminalnych, w których głównym bohaterem jest William Wisting, autor książek: Jaskiniowiec Poza sezonem i Psy gończe. Spotkanie autorskie i premiera polskiego wydania kolejnej powieści.

Janusz Leon Wiśniewski – spotkanie pt. „Miłość, która doprowadza do zbrodni” oraz promocja książki I odpuść nam nasz… Seria „Na F/Aktach”: w październiku 1991 Andrzej Zaucha, popularny piosenkarz i muzyk, zginął zastrzelony pod krakowskim Teatrem „Stu”. Zabójstwo to stało się inspiracją do opowieści o miłości, rozpaczy i zazdrości. Historii o tym, jak miłość może doprowadzić do zbrodni. Książka Janusza Leona Wiśniewskiego to opowieść, jak silne mogą być emocje i do czego może się posunąć zraniony człowiek.

J.L. Wiśniewski jest autorem m.in. takich książek, jak:  S@motność w sieci, czy ostatnio wydane:  Grand, Ślady, Moje historie prawdziwe.

Małgorzata Ronc – prokurator, współautorka i bohaterka książki „Kobieta, która się nie bała” opowiada o kulisach słynnych śledztw i o tym, co musiała poświęcić, by odnieść sukces i odnaleźć się w męskim świecie przestępców, milicjantów i donosicieli.  Prowadziła śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia. Badała sprawy łapówek branych przez lekarzy i tajemniczej śmierci prezesa NIK-u.

„Kobieca twarz Czarnej Serii” – spotkanie z Martą Zaborowską („Rajskie ptaki”, „Gwiazdozbiór” i „Uśpienie”) i Joanną Opiat-Bojarską („Blogostan”, „Gdzie jesteś, Leno”, „Gra pozorów”, „Koneser” czy „Dobrych snów, Anno”)

„Męska twarz Czarnej Serii” – spotkanie z PM Nowakiem, autorem kryminałów „Ani żadnej rzeczy…”, „Cokolwiek uczyniliście” i „Na pokuszenie”

Miejska Gra Kryminalna

Kino kryminalne

Wręczenie nagrody dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej wydanej w 2015 rok

Zapraszamy

(SE)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *