Już w niedzielę Półmaraton Philips’a w Pile

W niedzielę, 6 września, o godzinie 11.00 na starcie usytuowanym na al. Piastów w Pile stanie ponad trzy tysiące biegaczy, aby przebiec trasę długości 21,097 km i minąć linię mety na Placu Zwycięstwa. Aktualnie na liście zgłoszonych do biegu jest już ponad 3500 biegaczy i ciągle przybywają nowe nazwiska.

Poza Mistrzostwami Polski Mężczyzn i Kobiet w Półmaratonie w ramach tegorocznej edycji pilskiego półmaratonu zostaną rozegrane również Otwarte Mistrzostwa Studentów i Nauczycieli Akademickich Uczelni, Otwarty Międzynarodowy Puchar Policji oraz Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie. Zawody wyłonią również Mistrza Powiatu Pilskiego w Półmaratonie oraz najszybszych mieszkańców Piły na dystansie 21,097km.

Organizatorzy z góry przepraszają zmotoryzowanych za utrudnienia w ruchu drogowym, które wystąpią podczas trwania półmaratonu, i w imieniu swoim, ale przede wszystkim zawodników proszą o wyrozumiałość.

Zgłoszenia elektroniczne są już zamknięte. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia się do biegu w biurze zawodów tylko i wyłącznie w sobotę (5.09.). Jednak przed przyjazdem należy dokonać opłaty startowej 90, zł., zgodnie z regulaminem półmaratonu, a jej dowód przedstawić w biurze zawodów. W biurze zawodów nie będzie możliwości dokonania opłaty startowej.

Biuro zawodów będzie czynne w dniu 5.09. (sobota) w godzinach 17.00 do 22.30 oraz w dniu 6.09. (niedziela) w godzinach 7.00 – 10.00.

Prośba do wszystkich uczestników pilskiego półmaratonu, żeby dokonali weryfikacji i odbioru numerów startowych w sobotę (5.09.), bowiem mamy już ponad 3500 zgłoszonych zawodników i dniu zawodów należy się spodziewać dłuższego oczekiwania na załatwienie wszystkich formalności.

Wszyscy zawodnicy w ramach pakietu startowego otrzymują: numer startowy razem z chipem elektronicznym, agrafki, koszulkę, bon na Pasta – Party oraz na mecie półmaratonu: medal, napój izotoniczny POWERADE i woda.

Pasta – Party będzie w sobotę (5.09) i w niedzielę (6.09.) po biegu.

Organizatorzy 25. Półmaratonu PHILIPS w Pile zapraszają do obejrzenia unikalnej wystawy kolekcji pamiątek światowych i krajowych maratonów i biegów ulicznych. W kolekcji tej możemy zobaczyć koszulki, medale, foldery, programy biegów maratońskich z całego świata. Jest to jedyne w Polsce maratońskie muzeum. Wystawa będzie czynna w biurze zawodów w dniach 5 i 6 września.

Ponadto każdy zawodnik otrzyma w pakiecie bezpłatny Kalendarz AIMS Distance Running w którym są już terminy biegów na świecie w 2015 i 2016roku oraz kontakty do wszystkich organizatorów światowych maratonów i biegów ulicznych.

Punkty odżywcze na trasie: 5 km, 10 km i 15 km.

Każdy zawodnik otrzyma kupon rabatowy na zakup sprzętu sportowego.

Przypominamy, że na medalu tegorocznego półmaratonu będzie sylwetka Wandy Panfil , mistrzyni świata w biegu maratońskim (Tokio – 1991). Jest to kolejny medal do kolekcji znanych maratończyków w historii polskiej lekkoatletyki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym Półmaratonie PHILIPS’a w Pile, a mieszkańców Piły i okolic do dopingowania biegaczy na trasie.

red

juz_w_sobote_polmaraton10

juz_w_sobote_polmaraton15 juz_w_sobote_polmaraton11 juz_w_sobote_polmaraton12 juz_w_sobote_polmaraton13 juz_w_sobote_polmaraton14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *