Młodzież ze Schwalm-Eder w powiecie pilskim

W dniach od 26 do 29 października br. w powiecie pilskim gościła 23-osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z 05 TSV Ramsfeld, najlepszego klubu lekkoatletycznego w powiecie Schwalm-Eder w Niemczech. Wizyta została zorganizowana w ramach partnerskiej współpracy obu powiatów.

Goście z Niemiec zostali przywitani przez Zarząd Powiatu w Pile, w tym wicestarostę Stefana Piechockiego oraz członków Zarządu Mirosława Pierko i Jerzego Wiesiołka, a także przez przewodniczącego Rady Powiatu w Pile Kazimierza Wasiaka.

Młodzież przyjechała na zaproszenie władz powiatu pilskiego w nagrodę za bardzo dobre wyniki sportowe. W ramach pobytu goście mieli okazję do wspólnych treningów ze swoimi kolegami z pilskich klubów lekkoatletycznych. Ponadto uczestniczyli w zajęciach sportowych na strzelnicy Centrum Strzelectwa Sportowego „Tarcza” w Pile, a także na pływalni „Relaks” w Kaczorach. Ponadto specjalnie dla nich zorganizowano przejazdy kolejką wąskotorową w Białośliwiu oraz pobyt w „Geo Parku Linowym” na Płotkach. Był także czas na spacer po Pile i zakupy w galeriach handlowych.

Goście z niemieckiego powiatu Schwalm-Eder byli bardzo zadowoleni z pobytu w powiecie pilskim i wyjeżdżali stąd pełni pozytywnych wrażeń. Opiekunem oraz koordynatorem działań podczas ich pobytu był Bernard Adamczyk ze Starostwa Powiatowego w Pile.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

mlodziez_ze_schwalm01

mlodziez_ze_schwalm02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *