PiS wyraźnie prowadzi w Wielkopolsce. Drożdżówki wracają do szkół

Jak pokazuje ostatni sondaż wyborczy dla grupy Polska Press, na Prawo i Sprawiedliwość zamierza zagłosować w województwie wielkopolskim 43,7 % uprawnionych, na PO 21,4 %, a na Nowoczesną 19,5 %. Z takiego obrotu sprawy jest zadowolony poseł na Sejm Marcin Porzucek, o czym poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej. Poseł z PiS poinformował także o tym, że wracają do szkół drożdżówki oraz przedstawił informacje o inwestycjach drogowych.

– Jesteśmy, jeśli chodzi o wynik PiS w Wielkopolsce na trzecim miejscu w Polsce – po Podkarpaciu i Małopolsce. To pokazuje, że aktywnie działamy. Ja sam odwiedziłem większość gmin w naszym okręgu, a mamy ich blisko 60. Odwiedziłem wszystkie nasze 11 powiatów. Aktywnie działam, spotykam się zarówno z mieszkańcami, jak i samorządowcami oraz z przedstawicielami rożnych środowisk. Tak rekordowy wynik to też efekt programu rządowego 500+, który obowiązuje w całym kraju. Sondaż pokazuje również, że mieszkańców nie obchodzą jakieś pozakulisowe gierki wokół Trybunału Konstytucyjnego czy nakazy Unii Europejskiej. Chcemy nadal być w UE i ją budować, i tak samo chcemy chronić demokrację przez TK. Oczywiście musimy się zachowywać z wielką pokorą, bo pycha kroczy przed upadkiem. Nadal trzeba się spotykać i aktywnie działać. To najwyższe w historii poparcie w Wielkopolsce dla Prawa i Sprawiedliwości – mówi poseł ziemi pilskiej Marcin Porzucek.

Poseł poinformował, że trwają konsultacje społeczne nad projektem rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach. Przepisy mają wejść w życie 1 września. To oznacza, że do sklepików szkolnych mają wrócić m.in. drożdżówki.

– Jak pamiętacie państwo poprzednie Ministerstwo Zdrowia zakazywało tzw. jedzenia śmieciowego. To był krok w dobrym kierunku, który miał chronić dzieci przed złymi nawykami jedzeniowymi. Jednak zrobiono dwa kroki za daleko. Po pierwsze, stołówki szkolne mają problem, jeśli chodzi o sól, która dodawana jest do posiłków, a to wpływa na smak, bo dzieci nie chcą jeść. A po drugie, był dramat sklepikarzy szkolnych. Niektóre sklepiki szkolne zostały zamknięte, a niektórym ciężko jest sprzedawać, skoro dzieci nie były zainteresowane oferowanymi produktami, które nie spełniały ich oczekiwań smakowych. Dzieci za to robiły zakupy w pobliskim sklepie, czy to na przerwach, czy w drodze do szkoły. Ustawa ta była martwa i przynosiła szkody. Teraz to się zmieni i wrócą do szkół m.in. drożdżówki z mniejszą ilością cukru, kanapki z białego pieczywa, i wróci w niewielkiej ilości sól do szkolnych obiadów – mówi Marcin Porzucek.

Jeśli chodzi natomiast o inwestycje drogowe poseł Porzucek poinformował, że niedawno podpisano pierwszą umowę na projekt realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 182 Międzychód – Ujście na odcinku od m. Jabłonowo do m. Ujście. Dzięki tej inwestycji ma się poprawić stan drogi na odcinku Piła – Czarnków i dalej w kierunku Międzychodu. Zakończenie inwestycji to 29 września 2017 roku.
Także wkrótce ma być podpisana umowa na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 194 biegnącej z Wyrzyska do Osieka n. Not.

(SE)

pis_wyraznie_prowadzi00

pis_wyraznie_prowadzi04 pis_wyraznie_prowadzi01 pis_wyraznie_prowadzi02 pis_wyraznie_prowadzi03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *