Podróż z .Nowoczesna z Piły do Poznania

W piątek, 2 października, Kandydat do Sejmu Bartosz Adaszewski, lider listy .Nowoczesna z okręgu pilskiego 38 zaprezentował filar swojego programu wyborczego, czyli lepsze skomunikowanie Piły z resztą regionu. Według niego Nowoczesna komunikacja, może stymulować Nowoczesną gospodarkę. Priorytetem będzie działanie na rzecz skrócenia czasu przejazdu pociągiem na odcinku Piła-Poznań.

– Dziś miałem okazję być pasażerem tej linii kolejowej, która nie zmieniła się przez lata. Takie same zestawy kolejowe były za czasów, kiedy ja rozpoczynając naukę w szkole średniej pokonywałem pociągiem drogę z Obornik do Poznania. Podczas podróży była okazja porozmawiać z pasażerami i uzyskać od nich opinie. Wnioski z tej rozmowy to m.in. że podróż za długo trwa, tabor jest przestarzały, głośny w środku, jest raz za zimo raz za ciepło i toalety w fatalnym stanie. Taka jest rzeczywistość po tej podróży – mówi Bartosz Adaszewski, z .Nowoczesnej Ryszarda Petru. – Wiemy o planowanej modernizacji, ale uważam, że przetarg został ogłoszony na kanwie wyborów, taka powiedzmy marchewka dla wyborców, zwłaszcza korzystających z tej linii. Środki prawdopodobnie są zabezpieczone na realizacje tego przedsięwzięcia, ale wnioski po wstępnej analizie są takie, że podróż się skróci tylko 30 minut a koszt modernizacji linii to ok. 600 milionów złotych. Według mnie można uwzględniając pewnie parametry techniczne skrócić ten czas podróży do godziny. Mało tego, nie ma nic w specyfikacji przetargu o nowym taborze. Jest obecnie program operacyjny regionalny na lata 2014-2020 i można by było wcześniej złożyć gotowy wniosek na modernizację i na zakup taboru. Niestety dopiero teraz to rusza. Pomysł jest jeden – pisać projekt o dofinansowanie zakupu taboru już teraz – puentuje Adaszewski.

Bartosz Adaszewski z .Nowoczesnej również poinformował, że są prowadzone rozmowy, aby Piłę odwiedził ich lider Ryszard Petru, który być może spotka się przy tej okazji z mieszkańcami Grodu Staszica.

(SE)

podróż z nowoczesna00

podróż z nowoczesna03 podróż z nowoczesna01 podróż z nowoczesna02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *