Podsumowano XIX edycję Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych

„Rozrywki w licznym dzieci gronie, ich bieganie, gonitwy i zapasy są niejakim obrazem dawnego wychowania. Bo uczenie się w gronie towarzyszy i ubieganie się o pierwszeństwo z nimi najsmutniejszą naukę rozwesela, najtrudniejszą ułatwia.”

Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Związek Ognisk w Pile jako organizator i realizator Projektu „Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne” dokonał corocznego podsumowania kolejnej już XIX edycji. Uroczystość odbyła się w Sali sesyjnej Starostwa powiatowego w Pile w dniu 28 września 2015r.

Oficjalnego otwarcia i przywitania gości dokonał Leszek Zieliński, Prezes Pilskiego TKFF jako Gospodarz uroczystości. W podsumowaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Jacek Klimaszewski – Wicestarosta Czarnkowsko-Trzcianecki, Eligiusz Komarowski – etatowy członek Zarządu Powiatu Pilskiego, władze samorządowe regionu, w imieniu pani Bogusławy Jagodzińskiej – Burmistrza Wyrzyska, Tadeusz Perliński – Zastępca Burmistrza Wyrzyska, sponsorzy, przedstawiciele organizacji sportowych Gwardia i Gwda, dyrektorzy szkół i nauczyciele biorący udział w Projekcie, bezpośredni realizatorzy: sędziowie związkowi, służby medyczne, wolontariusze.

Uroczystość poprowadził Leszek Zieliński Prezes TKKF, organizator i realizator Projektu od 1997r. Na wstępie krótko omówił XIX edycję PCLA. Równolegle wyświetlane były medialne informacje z meetingów lekkoatletycznych, Grand Prix Powiatu Pilskiego, Grand Prix Polski Czwartków LA Mistrzostwa Polski Dzieci.

W trakcie prezentacji odbyła się dekoracja za XIX edycję. Wręczane były puchary dyrektorom szkół i statuetki nauczycielom „najlepszy nauczyciel edukacji poprzez formy sportowe” oraz  wyróżnienie za „wysoki stopień usportowienia dzieci przez aktywny udział w XIX edycji PCLA”.

Trofea główne dla szkół z klasyfikacji generalnej, puchary Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży odebrali dyrektorzy szkół: ZS w Starej Łubiance, SP nr 1 Piła i SP Wyrzysk.

W powiecie pilskim puchary Starosty Pilskiego odebrali przedstawiciele szkół w osobach dyrektor i nauczyciel: SP Kosztowo, ZS Szydłowo i ZS Miasteczko Krajeńskie.

W mieście Piła puchary Prezesa Pilskiego TKKF odebrali dyrektorzy szkół: SP nr 5, SP nr 7, SP nr 4.
W kategorii „małe szkoły” puchary Pilskiego TKKF odebrali przedstawiciele szkół: SP Skrzatusz, SSP Bądecz i SP Pęckowo.

Statuetki honorowe za XIX edycję Pilskich Czwartków LA w kategorii „Najlepszy nauczyciel edukacji przez formy sportowe” otrzymali: Dorota Biniak z SP Pęckowo, Robert Dukiewicz z SP Skrzatusz, Lidia Mrotek z SSP Bądecz, Wojciech Sobiech z SP Wyrzysk, Dariusz Jańczak z SP nr 1 Piła,  Oliwia Rozpłoch – Grzelak z SP Kosztowo,  Elżbieta Szczepaniak z ZS  Stara Łubianka, Małgorzata Wasilewska z SP nr 7 Piła, Joanna Pląskowska z SP nr 4 Piła.

Statuetkę honorową za „wysoki stopień usportowienia dzieci przez aktywny udział w XIX edycji PCLA” otrzymał Maciej Tutlewski z SP nr 5 Piła.

Na zakończenie nastąpiła prezentacja Remigiusza Olszewskiego halowego mistrza Polski, „czwartkowicza”, który w 2003 roku jako jedenastolatek wygrał w Warszawie bieg na 60 m z czasem 8,56, a w lutym 2015 r. na Halowych Mistrzostwach Polski zdobył złoty medal z czasem 6.63.

Po krótkim wystąpieniu Gości i Gospodarza nastąpiło zamknięcie XIX edycji PCLA i zaproszenie do udziału w XX edycji, która rozpoczęła się we wrześniu 2015 r. a zakończy się w czerwcu 2016 r.

St.Z.

podumowano_edycje_pilskich00

podumowano_edycje_pilskich13 podumowano_edycje_pilskich01 podumowano_edycje_pilskich02 podumowano_edycje_pilskich03 podumowano_edycje_pilskich04 podumowano_edycje_pilskich05 podumowano_edycje_pilskich06 podumowano_edycje_pilskich07 podumowano_edycje_pilskich08 podumowano_edycje_pilskich09 podumowano_edycje_pilskich10 podumowano_edycje_pilskich11 podumowano_edycje_pilskich12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *