Senior Północnej Wielkopolski 2019

senior_polnocnej_wielkopolski

Maria Jaszczyk została ogłoszona Seniorem Północnej Wielkopolski 2019. Tytuł ten został przyznany już w październiku podczas XXI Międzynarodowego Spotkania Seniorów, a dziś odebrała honory związane z wyróżnieniem.

O pani Marii Jaszczyk można mówić wiele, choć na złotowszczyźnie nikomu nie trzeba jej przedstawiać. Na co dzień jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Przyrody „Winniczek” z Nowin. Działa na rzecz dawstwa szpiku kostnego oraz transpalantacji narządów i od 6 lat organizująca Marsz Szpikowy im. Kuby Kędzia. Angażuje się w działania Zespołu Folklorystycznego „Krajniacy” z Wielkiego Buczka, a w 2017 roku została laureatką konkursu „Wielkopolski Nauczyciel Roku”.

Emerytowana nauczycielka biologii i przyrody, wielka entuzjastka ekologii, miłośniczka pszczelarstwa i wikliniarstwa swoimi działaniami integruje lokalną społeczność, wspiera dzieci i młodzież na edukacyjnej ścieżce.

Okolicznościową statuetkę oraz pamiątkowy dyplom wręczyli prezydent miasta Piły Piotr Głowski i prezes pilskiego Stowarzyszenia Pro-Senior Marian Martenka. W spotkaniu uczestniczyli także bliscy pani Marii.

UM Piły