Komendant rozmawiał z przedszkolakami o bezpieczeństwie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Komendant rozmawiał z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki wspólnie z policjantami z pilskiej komendy odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola nr 18 w Pile. Podczas spotkania Pan Komendant rozmawiał z przedszkolakami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie odpowiadały na pytania, m. in. z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W związku z trwającymi feriami zimowymi Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki wraz z policjantami odwiedzili Publiczne Przedszkole nr 18 w Pile. Spotkanie miało nieco inną formę, niż zwykle, gdyż tym razem szef pilskich policjantów wraz z funkcjonariuszami zadawali najmłodszym pytania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Co to jest zebra, dlaczego dzieci powinny podróżować w fotelikach, czym jest bezpieczna podróż, właśnie m. in. na takie pytania bardzo chętnie odpowiadały dzieci.

Policjanci również podsumowując spotkanie, wskazali wszystkie prawidłowe zachowania podczas podróży, bezpiecznych zimowych zabaw, czy właściwych zachowań w życiu codziennym. Policjanci sprawdzili również wiedzę przedszkolaków dotyczącą znajomości telefonów alarmowych. Jak się okazało, najmłodszym wskazanie prawidłowych odpowiedzi nie sprawiło najmniejszego problemu.

Uczestniczące w spotkaniu dzieci oświadczyły, że będą przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa, aby tegoroczne ferie były tylko miłym wspomnieniem. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za obecność na zajęciach Panu Komendantowi Powiatowemu Policji w Pile mł. insp. Sebastianowi Cichockiemu oraz policjantom za ciekawe i interesujące spotkanie. Przedszkolaki otrzymały od policjantów słodkie upominki oraz odblaski.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

komendant_z_przedszkolakami01

komendant_z_przedszkolakami02 komendant_z_przedszkolakami03