Pomoc dla Państwa Szałowińskich, którzy stracili dorobek życia w pożarze | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pomoc dla Państwa Szałowińskich, którzy stracili dorobek życia w pożarze

pomoc_dla_szalowinskich

Z okazji 10-lecia działalności restauracji Kebab & Pizza Express Efes Turkey w Pile, 5 maja b.r. odbył się Dzień Turecki w naszym mieście. Pilanie oraz sympatycy i przyjaciele Efesu świętowali na placu Konstytucji 3 Maja przy dźwiękach tureckiej i polskiej muzyki. W tym dniu promowano tureckie jedzenie, zwyczaje i kulturę. W trakcie wydarzenia przeprowadzono także charytatywną zbiórkę funduszy na rzecz Stowarzyszenia Pro-Senior.

W przedostatni dzień lipca w Urzędzie Miasta, w obecności Prezydenta Piły – Piotra Głowskiego honorowego patrona tego wydarzenia, przedstawicieli Efesu – Suleymana i Barbary Köycu oraz Mariana Martenki – Prezesa Stowarzyszenia Pro Senior, przekazano zebraną w trakcie Dnia Tureckiego w Pile kwotę 5.000 złotych na rzecz Państwa Szałowińskich.

Państwo Maria i Marian Szałowińscy stracili dorobek życia w pożarze. Stowarzyszenie Pro Senior już po raz kolejny, we współpracy tym razem z restauracją Efes, zorganizowało zbiórkę na pomoc dla pogorzelców.

J. Oburota
UM Piły