Przed nami VII Festiwal Kryminału Kryminalna Piła. Zapraszamy! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Przed nami VII Festiwal Kryminału Kryminalna Piła. Zapraszamy!

przed_nami_festiwal

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Od kilku lat przez pilską Szkołę Policji i Regionalne Centrum Kultury w Pile organizowane jest nietuzinkowe przedsięwzięcie. Mowa o  Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła” 2019.

Już w pierwszym tygodniu kwietnia miłośnicy literackich zagadek związanych ze służbą kryminalnych funkcjonariuszy zawitają do Piły na spotkania autorskie z pisarzami i dziennikarzami, poznają tajniki świata nauki wspierającego kryminalne śledztwa, obejrzą na ekranie kinowym mroczne historie odkrywane przez najlepszych detektywów świata i jak co roku czeka nas wybór najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej.

Dotychczasowymi laureatami nagrody przyznawanej pod auspicjami Prezydenta Miasta Piły dra Piotra Głowskiego byli: za rok 2017 – Marek Krajewski za powieść „Mock. Ludzkie zoo”, za rok 2016 – Anna Kańtoch za powieść „Łaska”, za rok 2015 – Maurycy Nowakowski za powieść „Plagiat”, za rok 2014 – Ryszard Ćwirlej za powieść „Błyskawiczna wypłata” i za rok 2014 – Marcin Wroński za powieść „Pogrom w przyszły wtorek”.

W wybranych latach specjalne wyróżnienia, przyznawane przez Komendanta Szkoły Policji w Pile za interesujący artystycznie, realny fabularnie i właściwy etycznie obraz powieściowego policjanta, otrzymali w roku 2018 – Tomasz Konatkowski, w roku 2014 – Wojciech Chmielarz, a w roku 2016 wyjątkowy gość – były norweski policjant kryminalny, dziś poczytny autor książek Jorn Lier Horst.

Kto zostanie nagrodzony w jubileuszowym dla polskiej Policji 2019 roku? By uzyskać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy w kwietniu na Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” 2019.

ZSK/Paulina Politowska