13 medali lekkoatletów pilskiej GWDY

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Świetnie spisali się lekkoatleci Gwdy Piła, którzy we Wrześni reprezentowali powiat pilski w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Juniorów Młodszych, rozgrywanych w ramach Memoriału im. Mariana Głuszka.

Impreza ta jest wliczana do  międzypowiatowego współzawodnictwa  w zakresie sportu i kultury fizycznej o puchar Marsazałka Województwa Wielkopolskiego. Lekkoatleci PLKS Gwda Piła wywalczyli trzynaście medali. Drużynowo w gronie 35 powiatów zajęli  drugie miejsce. W kilku konkurencjach pilscy zawodnicy zdecydowanie dominowali, zajmując w niektórych przypadkach wszystkie, albo prawie wszystkie miejsca na podium.

Tak było w skoku wzwyż chłopców, biegach na 400 i 1500 m. W skoku wzwyż z bardzo dobrym wynikiem  190 cm zwyciężył Bartosz Chwiałkiewicz przed kolegami klubowymi Patrykiem Chwałkiewiczem (180 cm) i Jakubem Siekańskim (170 cm). W biegu na 400 m zdecydowanie zwyciężył  halowy mistrz Polski juniorów młodszych Dawid Borowik z czasem 52,64, wyprzedzając Krystiana Wojciechowskiego 53,12. Podwójnym zwycięstwem zakończył się również bieg na 1500 m, wygrał Mieszko Tobera 4:31,51 przed Mateuszem Fąsem 4:34,60. Złoty medal zdobyła też skoczkini wzwyż Anna Zartt (145 cm).

Ponadto brązowe medale w konkurencji indywidualnej zdobyli: Oriana Furmańczyk w biegu na 100 m – 13,88, Julia Popczuk w skoku wzwyż  (135 cm) i Filip Dziuba w biegu na 800 m – 2:08,09. Srebrny medal wywalczyła sztafeta 4 x 100 m chłopców -46,17, biegnąca w składzie: Krystian Wojciechowski, Mikołaj Nowakowski, Gracjan Publicewicz i Dawid Borowik. Brązowy  medal w sztafecie 4 x100 m  zdobyły dziewczęta w składzie: Anna Zartt, Oriana Furmańczyk, Jagoda Dziuba,  Daria Kosicka – 55,72.

Niebawem najmłodsi lekkoatleci Gwdy wystartują  w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzików rozgrywanych w ramach Memoriału im. Bernarda Kobielskiego w Żerkowie. Będzie to już ostatnia wojewódzka impreza lekkoatletyczna wliczana do wojewódzkiego współzawodnictwa powiatów o puchar Marszałka  Wojewódzka Wielkopolskiego.