Cysterna z gazem wjechała do rowu

20 sierpnia 2018 roku przed godziną 11:00 na trasie pomiędzy Starą Łubianką a Krępskiem, z niewiadomych przyczyn cysterna przeznaczona do przewozu LPG zjechała do rowu i uderzyła w drzewo. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach i w chwili przyjazdu sił i środków przebywał na poboczu.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy (nie stwierdzono żadnych wycieków) i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została zabrana do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Pile. Na miejsce zadysponowano zastępczą cysternę, do której przepompowano gaz. Cały proces był zabezpieczany przez rozwinięcie dwóch linii gaśniczych i monitorowanie otoczenia. Następnie przy użyciu holownika pomocy drogowej wyciągnięto uszkodzony zestaw na drogę i odholowano go. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały trzy drzewa, które stwarzały zagrożenie i dlatego postanowiono je usunąć.

W działaniach trwających blisko 8 godzin brało udział 31 strażaków, policja która zabezpieczyła teren działań całkowicie zamykając drogę dla ruchu kołowego.

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Jacek Michalski, JRG PSP nr 1 Piła

cysterna_z_gazem00

cysterna_z_gazem05 cysterna_z_gazem01 cysterna_z_gazem02 cysterna_z_gazem03 cysterna_z_gazem04