Każdy przekraczający linię mety był zwycięzcą!

8 października na 3,5-kilometrowej trasie, prowadzącej od Gościńca Rębajło do Ośrodka Wypoczynkowego Płotki, odbył się XI Bieg Jesieni, który zgromadził 366 uczestników. Nie tylko biegacze, ale osoby maszerujące, tzw. nordic walking mieli okazję do sprawdzenia swoich możliwości, ale przede wszystkim do wyjątkowej zabawy na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi.

– Mimo niesprzyjającej aury 366 zawodników zameldowało się na mecie. Nie jest to rekordowy wynik, mimo wszystko trzeba uznać dzisiejszą frekwencję za sukces w takich warunkach pogodowych, gdzie były nawet zapowiadane opady deszczu – na szczęście nie padało. Ja nazywam roboczo dzisiejszy bieg – biegiem dietetycznym. Na mecie tradycyjnie był baton, ale nie było grochówki. Uznaliśmy, że nie musimy grochówką zachęcać do udziału w biegu. Grochówka pojawi się na Biegu Sylwestrowym, tak aby rozgrzać biegaczy – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR-u. – Dziś było widać roześmiane twarze i o to nam chodzi, aby ludzi z uśmiechem wyciągać z domów, aby pobiegali po nowej nawierzchni. Regulamin jasno mówi, żeby biegać ścieżką rowerową, ale kto biega, kto jeździ rowerem, ten wie w jakim ona jest stanie. W przyszłym roku są plany, aby ją poprawić, tak aby też tam biegało się bezpiecznie.

Bieg Sylwestrowy na tej trasie zaplanowało na 31 grudnia (sobota). Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w nim. Na uczestników oprócz pamiątkowych koszulek i wspomnianej grochówki będą czekały medale za udział i losowanie nagród.

Sebastian Daukszewicz

kazdy_przekraczajacy_linie0

kazdy_przekraczajacy_linie56 kazdy_przekraczajacy_linie1 kazdy_przekraczajacy_linie2 kazdy_przekraczajacy_linie3 kazdy_przekraczajacy_linie4 kazdy_przekraczajacy_linie5 kazdy_przekraczajacy_linie6 kazdy_przekraczajacy_linie7 kazdy_przekraczajacy_linie8 kazdy_przekraczajacy_linie9 kazdy_przekraczajacy_linie10 kazdy_przekraczajacy_linie11 kazdy_przekraczajacy_linie12 kazdy_przekraczajacy_linie13 kazdy_przekraczajacy_linie14 kazdy_przekraczajacy_linie15 kazdy_przekraczajacy_linie16 kazdy_przekraczajacy_linie17 kazdy_przekraczajacy_linie18 kazdy_przekraczajacy_linie19 kazdy_przekraczajacy_linie20 kazdy_przekraczajacy_linie21 kazdy_przekraczajacy_linie22 kazdy_przekraczajacy_linie23 kazdy_przekraczajacy_linie24 kazdy_przekraczajacy_linie25 kazdy_przekraczajacy_linie26 kazdy_przekraczajacy_linie27 kazdy_przekraczajacy_linie28 kazdy_przekraczajacy_linie29 kazdy_przekraczajacy_linie30 kazdy_przekraczajacy_linie31 kazdy_przekraczajacy_linie32 kazdy_przekraczajacy_linie33 kazdy_przekraczajacy_linie34 kazdy_przekraczajacy_linie35 kazdy_przekraczajacy_linie36 kazdy_przekraczajacy_linie37 kazdy_przekraczajacy_linie38 kazdy_przekraczajacy_linie39 kazdy_przekraczajacy_linie40 kazdy_przekraczajacy_linie41 kazdy_przekraczajacy_linie42 kazdy_przekraczajacy_linie43 kazdy_przekraczajacy_linie44 kazdy_przekraczajacy_linie45 kazdy_przekraczajacy_linie46 kazdy_przekraczajacy_linie47 kazdy_przekraczajacy_linie48 kazdy_przekraczajacy_linie49 kazdy_przekraczajacy_linie50 kazdy_przekraczajacy_linie51 kazdy_przekraczajacy_linie52 kazdy_przekraczajacy_linie53 kazdy_przekraczajacy_linie54 kazdy_przekraczajacy_linie55