Może zaproponują interesantom IGLOO?!

Od pewnego czasu „poczekalnie” namiotowe stały się trendy. Modne stały się one szczególnie w dobie covidowej. Co w tym strasznego? Pewnie nic… gdyby owe miejsca gromadzenia się kolejkowiczów były odpowiednio przygotowane (czyt. szczelne, ocieplone czy ogrzewane). Jednak zdarzają się przypadki, że owe azyle dla oczekujących, np. na przeprowadzenie testu covidowego, czy na inne „usługi” są kompletnie nienadające się do takiego celu. Takie spartańskie warunki występują w namiocie, bardziej przypominającym „wezyra” znajdującym się przed wejściem do Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Pile.

Właśnie owe kuriozalne warunki namiotowe i swoje przeżycia związane z oczekiwaniem na przyjęcie w Wydziale Komunikacji w Pile, opisała pani Irena Sienkiewicz w skardze skierowanej do starosty pilskiego, Eligiusza Komarowskiego. Poniżej treść skargi:

Pan
Eligiusz Komarowski
Starosta Pilski

Skarga
na warunki  oczekiwania w celu  załatwienia sprawy w Wydziale Komunikacji Starostwa Pilskiego.

Od dawna wiadomo, iż załatwienie sprawy w Wydziale Komunikacji Starostwa Pilskiego wymaga sporo czasu. Nierzadko petenci czekają po kilka godzin. Rejestracja przez internet graniczy z cudem. Wszystkie terminy są zajęte na kolejne dwa tygodnie ( dłuższych terminów brak). Pozostaje przyjechać i czekać . Dziś czekałam od godz. 10. 30 do godz. 13.15 ( z uzyskanych informacji taka sytuacja ma miejsce każdego dnia). Przez 25 minut byłam obsługiwana w biurze, pozostałą część czasu, w oczekiwaniu na swoją kolejkę,   spędziłam w „ poczekalni, w namiocie przed budynkiem” bez ogrzewania mimo temperatury wynoszącej 2 stopnie C. W namiocie ustawiono dwie ławki , na których może usiąść max. 6 osób. Razem ze mną w tejże poczekalni stało 19 osób. Biorąc pod uwagę wymiary namiotu, nie ma możliwości dostosowania się do obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią. Ponadto żadna pandemia nie może tłumaczyć traktowania obywateli – petentów, jako przedmiotów, których zdrowie i  godność są narażane w imię  walki z wirusem ( art. 32 Konstytucji). Oczekiwanie na załatwienie sprawy w obowiązującym terminie w warunkach opisanych wyżej narusza godność obywateli, która podlega ochronie prawnej, zgodnie z art. 31 pkt 1. Konstytucji.

Jako obywatel, podatnik i wyborca  żądam podjęcia natychmiastowych kroków w taki sposób, aby oczekiwanie na załatwienie sprawy w Wydziale Komunikacji Starostwa Pilskiego  nie narażało zdrowia  petentów i nie urągało ich godności.

Irena Sienkiewicz

No cóż, może warto by zmienić swoją hierarchię wartości. I ponad stadionikiem, dawnym kinem ISKRA i innymi bałwochwalczymi popisami postawić zdrowie i życie mieszkańców powiatu. Chyba, że już rodzi się kolejny genialny pomysł… i dla interesantów zostanie zbudowane igloo.

Marek Mostowski
Fot. igloo – mechanikryki.pl

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

moze_zaproponuja1_07 moze_zaproponuja1_02 moze_zaproponuja1_03 moze_zaproponuja1_04 moze_zaproponuja1_05 moze_zaproponuja1_06