Pamiętaj o weekendowej zmianie czasu i sobotniej zbiórce elektrośmieci!

pamietaj_o_weekendowej

Już w najbliższy weekend – w nocy z soboty na niedzielę – czyli z 25 na 26 października zmienimy czas letni na zimowy, cofając wskazówki z godziny 3:00 na 2:00. Dlaczego w ogóle przestawiamy zegarki? Zmiana czasu podyktowana jest troską o gospodarkę i środowisko. Zadbajmy również o najbliższe otoczenie i pozbądźmy się niebezpiecznych elektrośmieci, które zalegają w naszym domu.

Dzięki uczestnictwu Piły w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci” jest to jeszcze łatwiejsze. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpady niebezpieczne. Nie możemy pozbyć się ich w „tradycyjny” sposób, wyrzucając do zwykłego kosza na śmieci. Natomiast składowanie niepotrzebnych rzeczy w mieszkaniu jest niewygodne. Aby cieszyć się wolną przestrzenią swojego lokum wystarczy oddać elektrośmieci w dedykowanych punktach zbierania. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna a w zamian otrzymuje się kupony Funduszu Oświaty, które możemy przekazać wybranym szkołom. W następnej kolejności są one wymieniane na materiały i pomoce edukacyjne m.in. na tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy – według potrzeb konkretnej placówki.

W Pile dedykowany punkt zbierania znajduje się w CH Atrium Kasztanowa, al. Powstańców Wielkopolskich 99 i czynny jest w każdą czwartą sobotę miesiąca w godz. 10:00-14:00.

Co zrobić z wielkogabarytowymi elektrośmieciami?

Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Jak? Aby zamówić tą usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zamawiając odbiór wielkogabarytowego sprzętu możesz też pozbyć się mniejszych urządzeń.

red