Pilska policja włączyła się w akcję „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

Pilska_policja_wlaczyla_sie_w_akcje

9 czerwca ruszyła ogólnopolska kampania społeczna przeciwko pijanym kierowcom. Celem kampanii jest propagowanie zasady: „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. W akcję włączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Pile.

Niestety wciąż wiele osób decyduje się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile nadal zatrzymują właśnie takich nieodpowiedzialnych kierowców, którzy stwarzają zagrożenie na drodze.

Patronem merytorycznym kampanii jest Komenda Główna Policji, która wspólnie z Browarami Polskimi oraz innymi instytucjami rozpoczyna działania mające na celu zintegrowanie i zaktywizowanie społeczeństwa wokół problemu pijanych kierowców.

Ogólnopolska kampania jest odpowiedzią na serię dramatycznych wypadków samochodowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

Komenda Powiatowa Policji w Pile włączyła się do tej społecznej kampanii. W tym celu proponujemy odpowiedzialnym kierowcom poparcie idei kampanii poprzez naklejenie specjalnie przygotowanej naklejki na tylnej szybie samochodu. Ten gest nic nie kosztuje, a daje wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców- zachęcają organizatorzy akcji. Dystrybucja naklejek odbywać się będzie za pośrednictwem policjantów, którzy podczas kontroli drogowych rozdawać będą naklejki przygotowane specjalnie na potrzeb kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.nigdyniejezdzepoalkoholu.pl.

sierż. sztab. Żaneta Kowalska – KPP Piła