Sprzątanie Gwdy za nami

Zrobiliśmy to po raz kolejny. Sprzątanie Gwdy za nami. Sobota 13 kwietnia 2024. 11 kajaków na wodzie, zaangażowanych 25 osób plus kilka instytucji. Altvater dostarczył sprzętów do sprzątania, Wyspiarz pyszną grochówkę, a większość sfinansował Urząd Gminy Piła.

 

Największą jednak  robotę zrobili klubowicze i przyjaciele Klubu Kajakowego PTTK Gwda w Pile, którzy wyciągali te obrzydlistwa z Gwdy i jej brzegów. Były oczywiście butelki, opony, plecaki, bluzy a nawet kosiarka, skrzynka z butelkami, muszla klozetowa i wózek dziecięcy! Zapełniliśmy półtora z dwóch kontenerów podstawionych przez Altvater.

 

Generalnie można powiedzieć, że na odcinku przepływającym przez centrum Piły śmieci było mniej niż w poprzednich latach, co cieszy. Ale może też przyczyną tego był duży poziom wody wiosną, który zabrał co nieco z brzegów.

 

Trzeba koniecznie zaznaczyć, że najmłodszy – Nikodem, który niebawem skończy 6 lat – brał udział w naszej akcji po raz drugi.

 

Świetnie było się spotkać na rzece przy pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze, ale wiecie co? Wolałabym żeby nie było powodów do takich akcji!

 

Zapraszam na kolejne spływy.

 

Joanna PIOTROWSKA

www.gwda.pila.pttk.pl

tel. 502 634 724