Trwa przygotowanie dokumentacji na budowę Ośrodka Radioterapii w Pile

Coraz bliżej do utworzenia Ośrodka Radioterapii w Pile na terenie wydzielonym ze Szpitala Specjalistycznego w Pile, w ramach struktury Wielkopolskiego Centrum Onkologii. 23 października na konferencji prasowej Piotr Głowski, prezydent Piły, Rafał Fonferek – Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile i Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich poinformowali o obecnej sytuacji odnośnie budowy Ośrodka Radioterapii w Pile. Wybudowana placówka znacząco poprawi dostępność leczenia nowotworów u pacjentów z północnej Wielkopolski.

Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z budżetu województwa wielkopolskiego. Miasto Piła dołoży 2,5 mln złotych do inwestycji i opracuje projekt techniczny, a powiat Pilski przekazał na budowę 0,5 mln złotych i grunt pod nowy budynek na ul. Rydygiera.

W dwukondygnacyjnym budynku Ośrodka, na powierzchni 2823 m2, będą się znajdować m.in.: dwa bunkry dla akceleratorów wysokoenergetycznych, pomieszczenia symulatora i tomografu komputerowego, pracownia mammograficzna, gabinet ultrasonograficzny, gabinety lekarskie i zabiegowe, a także hostel dla pacjentów i gości, liczący 10 dwuosobowych pokoi. Przy budynku powstaną 43 miejsca postojowe. Przewiduje się, że Ośrodek będzie obsługiwał ok. 120-160 pacjentów dziennie. W skład przedsięwzięcia wchodzi także utworzenie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile Oddziału Onkologii. Oddział liczący 22 łóżka będzie znajdował się na IV piętrze budynku A Szpitala, w miejscu obecnego Oddziału Nefrologii. Z Ośrodkiem Radioterapii Oddział zostanie połączony zamkniętym łącznikiem.

Wykonawcą dokumentacji projektowej Ośrodka Radioterapii i Oddziału Onkologii, wyłonionym w drodze ogłoszonego przez Gminę Piła konkursu architektonicznego, jest Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska Sp. z o.o. Sp. k. Dla obu inwestycji Starosta Pilski wydał decyzje zatwierdzające projekt budowlany i udzielające pozwolenia na budowę: Ośrodka Radioterapii w dniu 29.09.2014 r. i Oddziału Onkologii w dniu 19.09.2014 r.

Do grudnia 2014 r. trwać będzie opracowywanie projektów wykonawczych i dokumentacji kosztorysowej. Po jego zakończeniu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie robót budowlanych. Inwestorem budowy Ośrodka Radioterapii będzie Wielkopolskie Centrum Onkologii. Wstępnie zakończenie budowy przewiduje się na 2017 rok. Koszt budowy bez urządzeń medycznych i wyposażenia wyniesie 30-35 milionów złotych.

(SE)

trwa_przygotowanie_dokumentacji10trwa_przygotowanie_dokumentacji18 trwa_przygotowanie_dokumentacji11 trwa_przygotowanie_dokumentacji12 trwa_przygotowanie_dokumentacji13 trwa_przygotowanie_dokumentacji14 trwa_przygotowanie_dokumentacji15 trwa_przygotowanie_dokumentacji16 trwa_przygotowanie_dokumentacji17