TRZECH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

trzech_nietrzexwych

To bilans dwóch dni minionego weekendu. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich będąc pod wpływem alkoholu doprowadził do kolizji.

W sobotę oraz niedzielę funkcjonariusze zatrzymali łącznie 3 osoby, które prowadziły swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo jeden z mężczyzn, 24-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk prowadził samochód pomimo niedawno wydanego zakazu sądowego. Natomiast 44-letni pilanin mając 2,5 promila alkoholu we krwi kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień.

Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Łobżenica, który poruszając się po Wyrzysku doprowadził do kolizji. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zjeżdżając z jezdni uderzył w przydrożny znak drogowy. Dodatkowo porzucił on swój samochód i oddalił się z miejsca. Zaalarmowani przez świadka funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku bardzo szybko odnaleźli mężczyznę. Badanie, które zostało przeprowadzone wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Za powyższe przestępstwa Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP Piła