Turniej Miast i Gmin Powiatu Pilskiego

IX Turniej Miast i Gmin Powiatu Pilskiego przeszedł do historii. Tradycją jest, że organizacją kolejnego Turnieju zajmuje się zwycięzca. Za rok przedstawiciele gmin Powiatu Pilskiego ponownie rywalizować będą na terenie Gminy Ujście.

turniej_miast_gmin_powiatu_pilskiego_1

W niedzielnej, 8 czerwca, zabawie w Kruszewie (gm. Ujście) wzięło udział siedem spośród 9 gmin naszego powiatu, tym razem zabrakło reprezentacji Gminy Szydłowo oraz Piły.

Reprezentanci poszczególnych gmin rywalizowali w takich konkurencjach jak wielka skakanka, sztafety pokoleń: mężczyzn i kobiet, rzuty lotką do tarczy oraz do kosza, łączone skoki w dal i strzały do bramki. Była też dodatkowa konkurencja – poza punktacją – w której wójtowie, burmistrzowie i starosta starali się jak najlepiej pokonać niełatwy rowerowy tor przeszkód. Spośród wszystkich punktowanych konkurencji, po raz kolejny, okazała się Gmina Ujście, która zdobyła 66 punktów. Miejsce na podium zajęła także drużyna z Kaczor uzyskując 45 pkt. i Łobżenicy (43 pkt.). Czwarte miejsce zajęło Białośliwie (39 pkt.), piąte Wyrzysk (36 pkt.), szóste Miasteczko Krajeńskie (32 pkt.), siódme Wysoka (30 pkt.).

turniej_miast_gmin_powiatu_pilskiego_2

turniej_miast_gmin_powiatu_pilskiego_3

turniej_miast_gmin_powiatu_pilskiego_4

turniej_miast_gmin_powiatu_pilskiego_5

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile