Wieczór z poezją Wiesławy Pyrcz w pilskiej „Piątce”

W środę, 18 grudnia 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich odbył się wieczór z poezją Pani Wiesławy Pyrcz, która jest autorką wierszy edukacyjnych o zdrowiu i przyrodzie.

Uczestnikami spotkania byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli pierwszaki. Realizują one właśnie projekt edukacyjny „Przyroda wokół nas”, a wiersze Pani Pyrcz doskonale wpasowują się w jego tematykę. Tłumnie zebrani rodzice dopingowali swoje pociechy, które pięknie recytowały wiersze poetki. Było to dla nich tym trudniejsze, że występowały przed autorką tych wierszy. Dzieci poradziły sobie doskonale, a swoim zaangażowaniem i talentem wzbudziły podziw niejednego widza. Wszystkie występujące dzieci otrzymały okolicznościowy dyplom z rąk Pani Wiesławy Pyrcz oraz dyrektor Elżbiety Puchalskiej.

Również nasz gość otrzymał serdeczne podziękowanie za rozbudzanie pasji przyrodniczych wśród dzieci oraz wieloletnią współpracę z naszą „Piątką”. Liryczny nastrój wieczoru podkreślił niecodzienny świąteczno-przyrodniczy wystrój biblioteki. Spotkaniu towarzyszyła wystawa pięknych ilustracji, które zdobią książki poetki. Po spotkaniu można było kupić książki autorki.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, czym udowodniliśmy, że poezja potrafi „porwać” nawet najmłodszych czytelników. Mamy nadzieję, że był to niezwykły i czarujący wieczór nie tylko dla dzieci, ale i Pani Wiesławy Pyrcz.

K. Bruzda

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA