Złotów. Pirat drogowy przejechał przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. To tylko jeden z jego „grzechów”

pirat_drogowy

20-letni kierujący, który od niespełna roku posiadał prawo jazdy przejechał na czerwonym świetle, korzystał w trakcie jazdy z telefonu, nie sygnalizował zmiany pasa ruchu i kilka razy przejechał podwójną linię ciągłą. Rajd nieodpowiedzialnego mieszkańca gminy Łobżenica zakończyli policjanci złotowskiej drogówki. Młody kierowca otrzymał 16 punktów karnych i mandat o łącznej kwocie 1000 złotych, elektronicznie zatrzymany został także dowód rejestracyjny pojazdu za nieprawidłowości w stanie technicznym.

1 lutego br. około godz. 19.30 policjanci wyjeżdżając ze Złotowa na drodze wojewódzkiej nr 188 zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca z dużą prędkością pokonywał zakręt przekraczając przy tym linię podwójną ciągłą.

Dalej kierowca jadąc w kierunku miejscowości Blękwit nie sygnalizował manewru zmiana pasa ruch i ponownie przejechał przez linię podwójną ciągłą. Dodatkowo policjanci zauważyli, że siedzący za kierownicą osobowego volkswagena cały czas korzysta w trakcie jazdy z telefonu pisząc wiadomości. Kiedy kierujący wjechał do miejscowości Klukowo był tak zapatrzony w telefon, że nie zaważył, że wjechał na przejście dla pieszych pomimo nadawanego przez sygnalizator czerwonego światła.

Wszystkie te wykroczenia nagrał wideorejestrator. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą volkswagena siedział 20-letni mężczyzna. Mundurowi pokazali mu nagrania. Dalsza kontrola wykazała, jeszcze szereg nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu m.in. różną rzeźbę bieżnika opon na tylnej osi.

Mundurowi nałożyli na mężczyznę 16 punktów karnych oraz mandat w kwocie 1000 złotych. Zatrzymali, także elektronicznie dowód rejestracyjny pojazdu. Policyjna kontrola z całą pewnością ostudziła niebezpieczne zachowanie kierowcy, który prawo jazdy posiadał od niespełna roku.

Policjanci przypominają i wciąż powtarzają: Dla tego typu zachowań nie ma pobłażania! Apelujemy o zdrowy rozsądek do kierowców, aby pamiętali, że niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Gdyby przez przejście przechodził pieszy mógłby stać się przypadkową ofiarą drogowej i nieprzemyślanej brawury.

KPP w Złotowie