Złotów. Sadzenie drzew z okazji Dnia Ziemi

W 2017 r. na terenie miasta Złotowa zapoczątkowano akcję ekologiczną pn. „Fabryka Czystego Powietrza”. Fabryka to miejsca, w których sadzone są drzewa z myślą o oczyszczeniu chociaż w minimalnym stopniu powietrza jak również o pszczołach. Akcja co roku rozpoczyna się 22 kwietnia z okazji obchodów Dnia Ziemi i kontynuowana jest przez cały rok.

W związku z pandemią sadzenie drzew z okazji Dnia Ziemi odbyło się w nieco skromniejszym gronie.  Na terenie ZTBS przy ulicy Wańkowicza Burmistrz Miasta Złotowa Adam Pulit, Prezes Zarządu ZTBS Przemysław Pająk oraz Radny Rady Miejskiej w Złotowie Janusz Justyna zasadzili buk pospolity (Fagus sylvatica Dawyck Purple).

Miejska Fabryka Czystego Powietrza z okazji DNIA ZIEMI powiększyła się o kolejne 10 drzewek (3 drzewa przy ulicy Wańkowicza i 7 drzew przy ulicy 8 marca).

Z kolei przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Złotowie pojawiły się trzy kolejne drzewka – piękne jodły kaukaskie. W ziemi umieścili je Wicestarosta Złotowski Małgorzata Sameć, Przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka i Burmistrz Złotowa Adam Pulit.

Źródło: UM Złotów, Starostwo Powiatowe w Złotowie

sadzenie_drzew

sadzenie_drzew_02 sadzenie_drzew_03