Złotów. Z pociągu do aresztu

 

Interwencja złotowskich policjantów w pociągu relacji Krzyż-Chojnice zakończyła się zatrzymaniem 24 letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który był poszukiwany i naruszył nietykalność cielesną policjanta. Został doprowadzony do zakładu karnego, a za kolejne popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

(11.04) do Dyżurnego złotowskiej jednostki, przed godziną 7:00 wpłynęło zgłoszenie od konduktora pociągu relacji Krzyż – Piła – Chojnice o awanturującym się mężczyźnie, który nie posiadał biletu i nie chciał opuścić składu. Zgłaszający określił godzinę zatrzymania pociągu na stacji w Złotowie, gdzie czekali umundurowani funkcjonariusze.

 

Wskazany mężczyzna pomimo poleceń wydanych przez pracownika kolei nadal nie chciał opuścić wagonu. Gdy mundurowi podeszli do niego i nakazali opuszczenie pociągu bądź uregulowanie należności za bilet, ten bez zastanowienia zaatakował jednego z policjantów.

 

Został zatrzymany i doprowadzony do złotowskiej jednostki, gdzie okazało się, że jest poszukiwany do odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa na terenie województwa mazowieckiego.

 

Tego samego dnia, 24-latek usłyszał również zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych, za co grozi kolejna kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów