Budują nową przystań kajakową i rozbudowują parking przy VIVO

Jeszcze w tym roku jesienią przy Centrum Handlowym VIVO powstanie przystań kajakowa usytuowana nad rzeką Gwda, co nada temu miejscu stylowy i urokliwy charakter.  To będzie idealne miejsce też na odpoczynek po dniu pełnym wrażeń spędzonym na spływach kajakowych. Jak wiadomo kiedyś już taka przystań była w tym miejscu. Koszt całej inwestycji to ok. 2 miliony złotych.

Na czwartkowej konferencji  Prezydent Piotr Głowski, Jolanta Sobieszczyk, Dyrektor WRiFE Urzędu Miasta wraz z przedstawicielami Klio Real Sp. z o.o. (IMMOFINANZ Group),  Magdaleną Drzewiecką, Dyrektorem Zarządzającym oraz z Przemysławem Pigułą, Project Managerem podali szczegóły nowego miejsca rekreacji w Pile.

– Przypomnę, że pierwszy element, który firma wzięła na siebie i przygotowała to była zmiana układu komunikacyjnego w okolicy całego obiektu handlowego o wartości ok. 3,5 mln zł. Dzięki temu można komunikacyjne się poruszać w tamtym rejonie i jest bezpiecznie. A teraz już trwa realizacja umowy, która dotyczy w pewnym sensie odbudowania przystani nad Gwdą. W miejscu, w którym przez wiele lat istniała taka przystań dla kajakarzy, a potem to miejsce, które po pożarze straszyło.  Trwa budowa przystani, a obok parkingów dla klientów, a także z tych, co chcą udać się do miasta pieszo lub na kajaki. To ma być otwarta przestrzeń publiczna i dodatkowo zielona – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Inwestycja ta jest finansowana przez Klio Real Sp. z o.o. (IMMOFINANZ Group) – właściciela centrum handlowego VIVO! Piła.

– Nasze rozmowy trwały dość długo, ale jesteśmy przekonani, że ta inwestycja będzie bardzo dużą wartością dodaną dla naszego centrum handlowego. Ta inwestycja sprawi, że to miejsce będzie atrakcyjne i zwiększy przepływ klientów przez centrum handlowe. To pozwoli nam oraz naszym najemcom czerpać zyski z tego tytułu – mówi Przemysław Piguła, Project Manager Immofinanz. Obecnie jesteśmy w trakcie budowy parkingu zielonego, a następnie rozpocznie się budowa budynków przystani i pomostu przy rzece Gwda. Sam parking w zakresie prac planujemy zakończyć do końca sierpnia. Potem procedura użytkowania. Zakończenie inwestycji planujemy w listopadzie tego roku.

W ramach inwestycji powstaną cztery wiaty przystankowe przy ul. Zygmunta Starego, budynki przystani dla kajaków wraz z placem rekreacyjnym, pomost przy rzece Gwda, do której przypływać będą kajaki, ścieżki rowerowe i piesze z małą architekturą (ławki, kosze, stojaki rowerowe). Mieszkańcy Piły i goście będą mogli także dojechać samochodem, gdzie ma czekać na nich 142 nowe miejsca parkingowe.

Na zdjęciach również wizualizacja tej inwestycji po wybudowaniu.

Sebastian Daukszewicz

buduja_nowa_przystan_kajakowa00

buduja_nowa_przystan_kajakowa13 buduja_nowa_przystan_kajakowa01 buduja_nowa_przystan_kajakowa02 buduja_nowa_przystan_kajakowa03 buduja_nowa_przystan_kajakowa04 buduja_nowa_przystan_kajakowa05 buduja_nowa_przystan_kajakowa06 buduja_nowa_przystan_kajakowa07 buduja_nowa_przystan_kajakowa08 buduja_nowa_przystan_kajakowa09 buduja_nowa_przystan_kajakowa10 buduja_nowa_przystan_kajakowa11 buduja_nowa_przystan_kajakowa12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *