Była Hertha Berlin, czas na Spartę Praga!

Rok temu rywalem Piły była Hertha Berlin, czyli wicemistrz regionu „Berlin” (w Niemczech mistrzowie danych regionów spotykają się w finale o mistrzostwo kraju) i zarazem Mistrz Niemiec w „streetballu”. Zawodników którzy biegali po pilskim parkiecie mogliśmy oglądać między innymi w popularnym cyklu reklam „Nike Football” u boku samego Ronaldo.

Działacze KS Credo Futsal Piła zapowiadali, że druga edycja „Super Meczu” o Puchar Prezydenta Miasta Piły szykuje się równie emocjonująco… jeśli nie bardziej! Pilanie zagrają bowiem z absolutnie topową drużyną, którą jest Sparta Praga – czwarty zespół Czeskiej Ekstraklasy! Szykuje się HIT i to już 19 września!

AC Sparta Praha, bo tak poprawnie brzmi pełna nazwa dobrze w Polsce znanej marki – gościć będzie w Pile. Drużyna, której trenerem jest David Frič swoje mecze rozgrywa na Arena Sparta mogącej pomieścić 1100 kibiców. W ubiegłym roku zawodnicy ze stolicy Czech byli o krok od podium. Prażanie zajęli czwarte miejsce w sezonie zasadniczym, a w fazie play off po pokonaniu w dwumeczu  Nejzbach Vysoké Mýto musieli uznać wyższość lidera z Tepilic, czyli drużyny FC BalticFlora – aktualnego wicemistrza kraju. W sezonie 2014/2015 Sparta odniosła 6 porażek, 3 remisy i 13 zwycięstw w tym, to najważniejsze nad odwiecznym rywalem czyli Slavią Praga. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu z 19 trafieniami jest Michal Holeček, który do swojej zdobyczy bramkowej dołożył również 6 asyst. Drugi w tej klasyfikacji jest Martin Doša, który do 8 asyst dołożył 15 trafień do bramek rywali.

David Frič, trener I drużyny informuje, że Sparta w tym roku mierzy w podium, jego podopieczni będą musieli udowodnić swoje ambicje już w I kolejce… CHANCE Futsal Liga swoje rozgrywki wznowi już 11 września, wtedy też Sparta pojedzie do Zruč, aby skonfrontować się z miejscowym FC Benago – trzecią siłą ubiegłego sezonu. Tydzień później drużyna ze stolicy Czech uda się w podróż do Piły, aby zmierzyć swoje siły z KS Credo Futsal Piła! Włodarze Sparty zapewniają że ich drużyna bardzo poważnie potraktuje ten mecz i zabierze do naszego miasta najsilniejszy skład. Wszystko po to, aby zdobyć Puchar Prezydenta Miasta Piły.

Bez dwóch zdań to właśnie Sparta będzie zdecydowanym faworytem w tym starciu i z pewnością inny wynik niż zdecydowane zwycięstwo przyjezdnych będzie absolutną sensacją. Należy jednak pamiętać że drużyna Karola Skiby, dla którego będzie to kolejna niesamowita przygoda, udowodniła już że potrafi zaskoczyć wyżej notowanych rywali i sprawić niespodzianki, a pełna hala wypełniona pilskimi sympatykami futsalu tylko ich dodatkowo
motywuje!

SUPER MECZ o Puchar Prezydenta Miasta Piły KS Credo Futsal Piła – AC Sparta Praha
9 września 2015 roku, godzina 19:00.

Łukasz Stasicki

byla_hertha_berlin10

byla_hertha_berlin11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *