Dużo Informatyki na pilskiej Uczelni

Od marca tego roku w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym UAM w Pile odbywają się zajęcia z kierunku studiów podyplomowych z informatyki stosowanej – nauka trwa dwa semestry. Ponieważ zainteresowanie tym kierunkiem jest duże, władze Uczelni w Poznaniu postanowiły, że będzie prowadzony w przyszłym roku drugi nabór na ten kierunek w Pile.

Ale to nie koniec dobrych informacji. Pilska Uczelnia uruchomi nowy kierunek studiów podyplomowych – informatyka i technologie informatyczne. Będą to zajęcia skierowane do kadry pedagogicznej, która chciałaby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, a już uczy informatyki lub zechce jej nauczać.

– Jesteśmy zadowoleni z przebiegu studiów podyplomowych z informatyki stosowanej. Może jeszcze nie z poziomu, bo to za wcześnie, ale zadowoleni jesteśmy z zaangażowania. Są to ludzie, którzy chcą, bardzo się starają, bardzo systematycznie uczęszczają na zajęcia. Jest duża nadzieja na to, że skończą te studia z sukcesem i co najważniejsze zanosi się, że dalej będą się rozwijać, bo widać zaangażowanie i pasję. Jest ich ponad dwudziestu ośmiu. Cieszy fakt, że zajęcia nie tylko prowadzą nasi wykładowcy, ale też przedstawiciele pilskich firm – mówi Prodziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu prof. Jerzy Szymański. – Postanowiliśmy kontynuować dobrą współpracę z Miastem Piłą, dzięki czemu od października 2016 ruszy drugi nabór na te studia. Postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o studia, które są przeznaczone dla nauczycieli, aby mogli uzyskać uprawnienia do nauki informatyki. Takie studia trwają trzy semestry. Pierwszy nabór na takie studia planujemy w lutym 2017 r.

Jak dodaje dr Paweł Owsianny, dla osób zainteresowanych tymi kierunkami, w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym UAM w Pile przygotowano otwarte spotkanie, które zaplanowano na 18 czerwca. Będzie można przyjść na zajęcia, zobaczyć jak to wygląda, czy też porozmawiać z wykładowcami czy ze studentami. Natomiast we wrześniu wspólnie z Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM planowana jest konferencja problematyczna poświęcona nauczaniu informatyki w szkołach. Konferencja będzie dla tych, którzy uczą informatyki i dla pragnących poszerzyć swoje kompetencje.

Natomiast Inwest Park w Pile zaprasza do siebie firmy, które szukają informatyków. Dzięki czemu będzie możliwość pośrednictwa pomiędzy biznesem a uczelnią.

Jak mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły, informatyka to kierunek kształcenia, któremu nie grozi bezrobocie. W związku z tym, od października 2017 roku na UAM w Pile rozpoczną się studia stacjonarne z informatyki ( inżynierskie 7-semestralne). Więcej o tym kierunku będzie można dowiedzieć się podczas prezentacji multimedialnej, która zostanie przygotowana na jesienne Subregionalne Targi Pracy.

Sebastian Daukszewicz

duzo_informatyki00

duzo_informatyki06 duzo_informatyki01 duzo_informatyki02 duzo_informatyki03 duzo_informatyki04 duzo_informatyki05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *