DZIEŃ ŻONKILA – POLE NADZIEI

DZIEn_zONKILA_POLE_NADZIEI

Szkolny Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich we wtorek – 21 kwietnia, zorganizował w szkole akcję pod hasłem Dzień Żonkila – Pole Nadziei. Jej celem była zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum. Inicjatorem budowy jest Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile.

Pierwszym punktem obchodów Dnia Żonkila było przekazanie przez uczennice klasy VI informacji na temat symboliki związanej żonkilem – kwiatem wiosny, dającym nadzieję na odrodzenie oraz siły w walce z chorobą nowotworową. Dziewczynki przybliżyły historię powstania programu „Pole Nadziei” oraz jego organizację. Ma ona początek w październiku każdego roku, kiedy to masowo sadzi się te piękne, delikatne kwiatki po to, aby wiosną fundusze pozyskane z ich sprzedaży przeznaczyć na potrzeby lokalnych hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Wszystkie te informacje uczennice przekazały przez szkolny radiowęzeł, dzięki czemu słyszane były w każdej klasie.

Przez kolejne godziny przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozprowadzali piękne, naturalne, jaskrawożółte żonkile oraz maleńkie papierowe, wykonane techniką orgiami. Akcja poruszyła serca i cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem. Przyłączyli się do niej nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły. Zebrano ponad 300 zł. Po odliczeniu kosztów na hospicjum przekażemy 220 zł.

Dzień ten możemy uważać za bardzo udany i radosny, czego dowodem byli uśmiechnięci, ubrani na żółto uczniowie z żonkilami w dłoniach i żonkilową, papierową przypinką.

Katarzyna Bruzda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *